Strona główna » Blog » Sprzedawcy gazu » Teraz gaz. Innogy dla małych i dużych firm
Sprzedawcy gazu

Teraz gaz. Innogy dla małych i dużych firm

teraz gaz
Teraz gaz to najnowsza oferta jaka jest promowana przez Innogy. To produkt dedykowany dla mniejszych odbiorców gazu ziemnego. Co wiemy o ofercie oraz jakie inne produkty gazowe w swojej ofercie ma przygotowany ten sprzedawca gazu ziemnego.

Teraz gaz to najnowsza oferta jaka jest promowana przez Innogy. To produkt dedykowany dla mniejszych odbiorców gazu ziemnego. Co wiemy o ofercie oraz jakie inne produkty gazowe w swojej ofercie ma przygotowany ten sprzedawca gazu ziemnego.

Teraz gaz dla małych przedsiębiorców

Pisząc małych przedsiębiorców mamy na myśli nie wielkość firmy, czy ilość zatrudnianych pracowników. Kryterium jakim się posługujemy określając wielkość firmy to ilość gazu ziemnego zużywanego w ciągu roku, a co za tym idzie grupę taryfową w jakiej jesteśmy rozliczani. Do grupy małych przedsiębiorców zaliczamy w takim wypadku tych z Państwa, którzy rozliczają się w grupach taryfowych od W-1 do W-4. To dla nich dedykowana jest oferta firmy Innogy – Teraz gaz. Co wiemy o jej warunkach? Niestety niewiele. Sprzedawca na swojej stronie nie podaje konkretnych cen za gaz ziemny, tylko ogólne informacje takie jak:

  • Gwarancja stałej ceny za gaz ziemny przez cały okres trwania umowy
  • Atrakcyjna cena, pozwalająca obniżyć dotychczasowe rachunki za gaz
  • Jedna, kompleksowa faktura za sprzedaż i dystrybucję gazu.

Mało konkretów. Trudno nam w takim wypadku rekomendować dla Państwa tę ofertę.

Teraz gaz dla dużych firm

Pisząc „teraz gaz” nie mamy na myśli nazwy oferty, którą powyżej opisywaliśmy. Poniżej przedstawimy produkty jakie są kierowane do odbiorców gazu ziemnego rozliczanych w grupach taryfowych W-5 i wyższych. Co ciekawe w ofercie znajduje się kilka interesujących pozycji, o których krótko poniżej napiszemy:

Zacznijmy od ofert, związanych z samym zakupem gazu ziemnego:

Stabilizator Ceny

To oferta, która pozwoli jednoznacznie określić cenę gazu przy podpisywaniu umowy na określony czas – najbardziej przejrzysta i prosta forma współpracy z Innogy.

Uśredniacz Ceny

To opcja dla tych z Państwa, którzy chcą część ryzyka związanego ze zmianą ceny gazu na giełdzie wziąć na siebie. Każdego miesiąca cena zakontraktowanego gazu ziemnego jest w naszej umowie aktualizowana w oparciu o średnią cenę sprzedaży gazu ziemnego na TGE. Jeśli cena spada – zyskujemy. Jeśli rośnie tracimy. W tym wariancie nie bierzemy czynnego udziału w określaniu ceny gazu.

Łowca Ceny

Rozwiązanie kierowane jest dla przedsiębiorców, którzy faktycznie chcą mieć wpływ na cenę dostarczanego gazu ziemnego. W odróżnieniu od oferty Uśredniacz Ceny sprawa finalnej ceny jest bardziej skomplikowana. Mamy możliwość dostępu do traderów firmy Innogy i decyzję o zakupie gazu w takiej, a nie innej cenie podejmujemy wspólnie.

Obniżenie ceny gazu innymi metodami

W ofercie firma Innogy przygotowała także dwa produkty nie związane bezpośrednia z ustalaniem ceny za zakup gazu ziemnego. Są to Giełda kolorów oraz Poszukiwacz oszczędności. Ten drugi produkt polega na przeprowadzeniu audytu i znalezieniu możliwości optymalizacji zużycia gazu w firmie. W przypadku Giełdy kolorów mamy możliwość uzyskania profitów wynikających ze:

świadectwa efektywności energetycznej, które potwierdzają planowaną do zaoszczędzenia ilość energii finalnej wynikającą z przedsięwzięć służących poprawie efektywności energetycznej w danym przedsiębiorstwie.

Jaki widzimy oferta firmy jest bardzo szeroka

Zapisywanie
Ocena użytkowników 4 (1 ocena)

Porównywarka ofert gazu

Przeczytaj także

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności