Strona główna » Blog » Sprzedawcy gazu » Novum gaz ziemny dla domu
Sprzedawcy gazu

Novum gaz ziemny dla domu

novum gaz ziemny
Sezon grzewczy już rozkręcony na pełne obroty, dlatego spieszymy z opisami i ocenami kolejnych ofert sprzedawców gazu dla domu, które z definicji mają nam pomóc obniżyć rachunki za gaz ziemny

Sezon grzewczy już rozkręcony na pełne obroty, dlatego spieszymy z opisami i ocenami kolejnych ofert sprzedawców gazu dla domu, które z definicji mają nam pomóc obniżyć rachunki za gaz ziemny. Dzięki niższej cenie za kWh będziem, zużywając tyle samo gazu ziemnego będziemy mogli płacić mniej. Dzisiaj sprawdzimy atraktcyjność oferty firmy NOVUM. W NOVU gaz ziemny dla domu jest sprzedawany w trzech wariantach pod nazwą oferta bursztynowa.

Novum gaz ziemny do domu – podstawowe informacje

Tak jak wyżej wspomnieliśmy oferta z firmy T-NOVUM dostępna jest pod nazwą oferta Bursztynowa, którą możemy nabyć w 3 wariantach:

 • Oferta promocyjna – Bursztynowa W1
 • Oferta promocyjna – Bursztynowa W2
 • Oferta promocyjna – Bursztynowa W3

Jak łatwo można się domyśleć, w zależności od grupy taryfowej w jakiej się rozliczamy (W-1, W-2, W-3) otwieramy interesującą nas ofertę. O taryfach gazowych możecie już na naszych stronach przeczytać.

Ogólne warunku umowy z firmą Novum

Do najważniejszych zapisów, które warunkują możliwość skorzystania z cennika promocyjnego należą:

 • konieczność utrzymywania minimalnego rocznego zużycia gazu ziemnego deklarowanego przy podpisaniu umowy w ciągu obowiązywania umowy
 • w przypadku wcześniejszego rozwiązania umowy z winy odbiorcy gazu (czyli naszej), sprzedawca będzie naliczał karę, która obliczana jest jako iloczyn miesięcy pozostałych do okresu obowiązywania umowy pomnożona razy stawka z załączonej poniżej tabeli. Stawki są różne w zależności od deklarowanego rocznego zużycia gazu

tnovum-odszkodowanie-w1MKO comiesięczna kara w przypadku zerwania umowy z winy klienta dla taryfy W-1 (źródło strona sprzedawcy t-novum)
tnovum-odszkodowanie-w2MKO comiesięczna kara w przypadku zerwania umowy z winy klienta dla taryfy W-2 (źródło strona sprzedawcy t-novum)
tnovum-odszkodowanie-w3MKO comiesięczna kara w przypadku zerwania umowy z winy klienta dla taryfy W-3 (źródło strona sprzedawcy t-novum)

Cena gazu Novum – oferta dla domu + data z kiedy

Jak się okazuje wybierając ofertę przeznaczoną dla grupy taryfowej, w której się rozlizamy Novum dodatkowo różnicuje stawki za kWh w zależności od deklarowanego zużycia gazu ziemnego w ciągu roku. Im zużycie gazu większe, tym cena za kWh oraz wysokość opłaty abonamentowej jest niższa. My dla potrzeb oszacowania oszczędności weźmiemy średnią cenę za kWh oraz opłaty abonamentowej, załączając jednocześnie dokładny cennik usług pochodzący ze strony firmy Novum:

Grupa taryfowaCena brutto TNovum [gr/kWh]Cena brutto PGNiG [gr/kWh]RóżnicaKwota Brutto TNovum [opłata abonamentowa] zł/mcśr. kwota brutto PGNiG [opłata abonamentowa] zł/mcRóżnica
W – 112,1612,09 -0,6%4,675,70 -18%
W – 212,04012,09 -0,4%6,468,34 -22,5%
W – 311,92012,09 -1,4%10,1510,17 -0,2%

Poniżej dokładne ceny za gaz ziemny w zależności od ilości deklarowanego rocznego zużycia gazu ziemnego w ofercie Novum gaz ziemny:

cena-gazu-tnovum-w1 cena-gazu-tnovum-w2 cena-gazu-tnovum-w3

Ocena atrakcyjności oferty

Oceńmy ofertę przygotowaną dla klientów indywidualnych przez T-Novum naszych kryteriów rankingowych:

 1. Cena za kWh: 2 pkt
 2. Wysokość opłaty abonamentowej: 2 pkt
 3. Informacje na temat ceny gazu w ofercie: 1 pkt
 4. Okres obowiązywania umowy: 1 pkt
 5. Okres wypowiedzenia umowy: 0 pkt
 6. Umieszczanie dodatkowych opłat: 1 pkt
 7. Możliwości zawarcia umowy: 1 pkt

Wynik: 8/14 pkt

Wynik jaki uzyskała oferta jest wynikiem dobrym. To na co każdy z podpisujących umowę  musi zwrócić uwagę, to fakt różnicowania cen w zależności od ilości deklarowanego zużycia gazu w ciągu roku. Powyższe obliczenia są wykonane na podstawie wartości średniej ceny za kWh dla wybranej grupy taryfowej.

Zapisywanie
Ocena użytkowników 4 (1 ocena)

Porównywarka ofert gazu

Przeczytaj także

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności