Strona główna » Blog » Gaz dla domu » Najlepsze oferty gazu dla domu
Gaz dla domu

Najlepsze oferty gazu dla domu

Najlepsze oferty gazu dla domu to takie, które swoją ceną dadzą nam pewność, że zapłacimy niższe rachunki za spalany gaz wykorzystywany do ogrzewania naszych domów lub którym podgrzewamy ciepłą wodę użytkową. Czy cena to jedyne kryterium jakim powinniśmy się kierować? Naszym zdanie nie, a dlaczego inne czynniki też są istotne napiszemy w poniższym artykule.

Najniższe ceny mają najlepsze oferty gazu dla domu

Zdecydowana większość z nas zaczyna się interesować zmianą sprzedawcy gazu w momencie, kiedy rachunki za ogrzewanie przychodzące po sezonie zimowym są bardzo wysokie. Naturalnym jest też to, że podstawowym kryterium w wyborze nowego sprzedawcy jest koszt kWh gazu ziemnego. Szybko jednak okazuje się, że zdecydowana większość ofert cenowo jest do siebie podobna. Zawsze zdarzają się oferty, które pozwalają zaoszczędzić na opłatach za gaz ziemny nawet 15%, ale zdecydowana większość sprzedawców proponuje oszczędności na rachunku zamykające się w okolicach 5-8%.

Nie są to jedyne bonifikaty jakie możemy otrzymać ze strony sprzedawców gazu. Ci oferujący największe rabaty często w zamian stosują zapisy w umowach takie jak:

  • miesięczne rozliczenie za gaz ziemny
  • wystawiane e-faktury (tańsze koszty obsługi)
  • krótki okres płatności
  • rozliczanie się na podstawie prognozowanego zużycia gazu, które oczywiście np. raz na pół roku lub rok jest wyrównywane
  • okres obowiązywania umowy nawet do 60 miesięcy

Najlepsze oferty gazu dla domu, których cena nie jest aż tak atrakcyjna, ale oczywiście niższa niż u standardowego sprzedawcy jakim dla większości z nas jest PGNiG charakteryzują się tym, że poza niższą ceną gazu możemy liczyć na dostęp do różnego rodzaju pakietów usług (prawnych, czy też medycznych) w dużo bardziej atrakcyjnej cenie. Popularne w ostatnich miesiącach stały się też oferty obejmujące pomoc fachowców, w przypadku awarii urządzeń gazowych. W ramach takiego ubezpieczenia mamy dostęp do osób, które w ramach opieki naprawią nasz piec gazowy.

Najlepsze oferty gazu dla domu to indywidualna sprawa każdego z nas

Nie ma złotego kryterium, które jednoznacznie wskaże nam najlepszą ofertę na rynku gazu ziemnego. To o czym trzeba pamiętać, sprowadza się do tego, że zmieniając sprzedawcę gazu zapłacimy mniej za gaz ziemny (sprawa wysokości oszczędności), a dodatkowo możemy zabezpieczyć się przed awariami lub skorzystać z dodatkowych usług. Tani gaz dla domu to realna i osiągalna opcja.

Pamiętać trzeba też o samym kształcie umowy i starać się wybierać oferty, których okres trwania wynosi maksymalnie 26 miesięcy

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności