Strona główna » Gazownia Świętochłowice

Gazownia Świętochłowice

Podłączenie domu do sieci gazowej

Żeby wykonać podłączenie do sieci gazowej, trzeba najpierw złożyć dokument o wydanie warunków przyłączenia gazowego. Następnym krokiem jest zawarcie umowy o przyłączenie do sieci gazowej oraz stworzenie instalacji gazowej, którą może jednak wykonać jednocześnie gazownia po zawarciu z nią odpowiedniej umowy. Ostatnim krokiem podłączenia budynku do sieci gazowej jest z kolei montaż gazomierza. Wszystkie formalności związane z tą kwestią można załatwić również online, gazownia udostępnia dla swoich odbiorców specjalny portal przyłączeniowy.

Zgłoszenie zmienienia dostawcy paliwa gazowego

Gospodarstwa domowe i przedsiębiorstwa podłączone do sieci dystrybucyjnej Polskiej Spółki Gazownictwa, nazywani także jako odbiorcy mogą zmienić dostawcę gazu. W takiej sytuacji nie ponoszą oni żadnych opłat, a sam proces zmiany sprzedawcy trwa około dwadzieścia jeden dni. Zmiana sprzedawcy paliwa gazowego wymaga złożenia do dystrybutora odpowiedniego dokumentu PZD (zgłoszenia zmiany sprzedawcy gazu) na przykład w punkcie gazowani, który jest następnie rozpatrywany przez nią. Wzór wniosku można znaleźć jest z kolei na portalu gazowni.

Gazownie w innych miastach

Polska Spółka Gazownictwa Świętochłowice

Kontakt PSG Świętochłowice

41-600 Świętochłowice
ul. Katowicka 70
tel./faks 32 245 20 55

rejon-swietochlowice

 

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności