Strona główna » Gazownia Gdynia

Gazownia Gdynia

Zgłoszenie zmiany sprzedawcy paliwa gazowego

Domy i przedsiębiorstwa przyłączone do sieci dystrybucyjnej gazowni, określani również jako odbiorcy mają prawo zmienić sprzedawcę paliwa gazowego. W takiej sytuacji nie ponoszą oni jakichkolwiek kosztów, a sama procedura zmiany dostawcy trwa około dwadzieścia jeden dni. Zmienienie sprzedawcy paliwa gazowego wymaga złożenia do Operatora Systemu Dystrybucyjnego odpowiedniego druku PZD (zgłoszenia zmiany sprzedawcy gazu) między innymi w placówce gazowani, który jest następnie rozpatrywany przez nią. Wzór wniosku dostępny jest natomiast na portalu Polskiej Spółki Gazownictwa.

Co zrobić, jeśli eBOK gazowni nie działa?

Jeśli eBOK gazowni nie działa, należy przede wszystkim sprawdzić, czy wpisywane dane logowania są w pełni odpowiednie. Jeśli problem wciąż występuje, warto pamiętać, że z gazownią można się skontaktować dodatkowo na kilka innych sposobów. Podstawowy z nich to skorzystanie z infolinii gazowni, której numer telefonu znaleźć można online na portalu tego przedsiębiorstwa. Druga metoda to z kolei wizyta w oddziale obsługi klientów gazowni.

Gazownie w innych miastach

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności