Strona główna » Gazownia Golub-Dobrzyń

Gazownia Golub-Dobrzyń

W jaki sposób obliczyć orientacyjne zużycie paliwa gazowego?

By obliczyć orientacyjne zużycie gazu, można skorzystać z kalkulatora, który gazownia udostępnia online. Trzeba wskazać w nim rodzaj gazu ziemnego, który jest dostarczany do domu i sumę mocy sprzętów gazowych wyrażoną w kW. Wyliczenia automatycznie wskazują maksymalny godzinowy pobór gazu w metrach sześciennych na godzinę. Wykonywane są one natomiast na podstawie założenia, że podane urządzenia mają sprawność na poziomie mniej więcej 90%.

Przyłączenie domu do sieci gazowej

Aby wykonać przyłączenie do sieci gazowej, należy najpierw złożyć dokument o wydanie warunków przyłączenia gazowego. Późniejszym krokiem jest podpisanie umowy o przyłączenie do sieci gazowej i stworzenie instalacji gazowej, którą może jednak wykonać jednocześnie gazownia po podpisaniu z nią odpowiedniej umowy. Ostatnim etapem podłączenia domu do sieci gazowej jest z kolei zamontowanie licznika. Wszelkie formalności związane z tą sprawą można uregulować również online, gazownia udostępnia dla swoich klientów specjalny portal przyłączeniowy.

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności