Strona główna » Gazownia Błonie

Gazownia Błonie

W jaki sposób wyliczyć orientacyjne zużycie gazu ziemnego?

Aby obliczyć szacunkowe zużycie gazu ziemnego, można skorzystać z kalkulatora, który gazownia udostępnia online. Wystarczy wskazać w nim rodzaj gazu, który jest dostarczany do budynku oraz sumę mocy urządzeń gazowych wyrażoną w kW. Wyliczenia automatycznie wskazują maksymalny godzinowy pobór gazu w m3 na godzinę. Wykonywane są one z kolei na bazie założenia, że wskazane urządzenia mają sprawność na poziomie około 90%.

Przyłączenie nieruchomości do sieci gazowej

By zrealizować przyłączenie do sieci gazowej, trzeba w pierwszej kolejności złożyć wniosek o wydanie warunków przyłączenia gazowego. Kolejnym etapem jest podpisanie umowy o przyłączenie do sieci gazowej oraz zrealizowanie instalacji gazowej, którą może natomiast wykonać również gazownia po podpisaniu z nią odpowiedniej umowy. Ostatnim etapem przyłączenia domu do sieci gazowej jest natomiast montaż licznika gazu. Wszelkie formalności związane z tą kwestią można załatwić również przez internet, gazownia udostępnia dla swoich odbiorców odpowiedni portal przyłączeniowy.

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności