Strona główna » Gazownia Błonie » Gazy techniczne Błonie

Gazy techniczne Błonie

Cechy charakterystyczne gazu technicznego — hel

Gaz techniczny hel zaliczany jest do gazów szlachetnych, który w czystej formie nie jest obecny praktycznie w środowisku naturalnym. W związku z tym z tym produkcja helu odbywa się z wykorzystaniem gazu ziemnego, który go posiada. Hel jest całkiem nietoksycznym, pozbawionym zapachu oraz bezsmakowym gazem. Używany jest on między innymi jako gaz nośny w chromatografii gazowej, a także w przemyśle niskotemperaturowym. Najczęstsze zastosowanie helu to natomiast używanie go do wytwarzania butli tlenowych dla płetwonurków.

Co oznacza barwa butli w przypadku gazów technicznych?

wszystkie butle z gazem technicznym oznakowane są między innymi za pomocą specjalnych barw, które umożliwiają prostą weryfikację ich zawartości, a tym samym sposobu postępowania z nią. Wobec tego z tym:kolor niebieski butli z białą obwódką w dolnej części przystosowany jest dla tlenu, odcień szary zbiornika z czerwoną górną częścią, przystosowany jest dla wodoru, metanu i propanu, kolor butli szary na dole i czarny u góry przeznaczony jest dla azotu, kolor zbiornika szary na dole oraz żółty na górze dedykowany jest dla amoniaku, chloru i chlorowodoru całkowicie szary odcień zbiornika oznacza dwutlenek węgla, całkowicie kasztanowy kolor zbiornikaoznacza acetylen, szary na dole i brązowy na górze kolor butli przeznaczony jest dla helu, kolor szary na dole oraz brązowy na górze przystosowany jest dla argonu..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności