Strona główna » Gazownia Wołów

Gazownia Wołów

W jaki sposób obliczyć szacowane zużycie paliwa gazowego?

Aby wyliczyć szacunkowe zużycie gazu ziemnego, można skorzystać z kalkulatora, który gazownia udostępnia online. Trzeba wskazać w nim rodzaj gazu ziemnego, który jest dostarczany do budynku oraz sumę mocy urządzeń gazowych wyrażoną w kW. Wyliczenia automatycznie wskazują maksymalny godzinowy pobór gazu w m3 w ciągu godziny. Wykonywane są one natomiast na podstawie założenia, że wskazane sprzęty mają sprawność na poziomie mniej więcej 90%.

Przyłączenie nieruchomości do sieci gazowej

Żeby zrealizować podłączenie do sieci gazowej, należy po pierwsze złożyć formularz o wydanie warunków przyłączenia gazowego. Kolejnym krokiem jest zawarcie umowy o przyłączenie do sieci gazowej oraz zrealizowanie instalacji gazowej, którą może jednak wykonać także gazownia po zawarciu z nią właściwej umowy. Ostatnim etapem przyłączenia nieruchomości do sieci gazowej jest natomiast montaż licznika gazu. Wszelkie formalności związane z tą sprawą można uregulować też online, gazownia udostępnia dla swoich klientów specjalny portal przyłączeniowy.

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności