Strona główna » Gazownia Bełchatów

Gazownia Bełchatów

Podłączenie nieruchomości do sieci gazowej

Aby zrealizować podłączenie do sieci gazowej, należy najpierw złożyć formularz o wydanie warunków przyłączenia gazowego. Kolejnym krokiem jest podpisanie umowy o przyłączenie do sieci gazowej i wykonanie instalacji gazowej, którą może natomiast wykonać także gazownia po podpisaniu z nią odpowiedniej umowy. Ostatnim krokiem podłączenia budynku do sieci gazowej jest z kolei montaż licznika. Wszystkie formalności związane z tą sprawą można uregulować również przez internet, gazownia udostępnia dla swoich odbiorców specjalny portal przyłączeniowy.

Jak można wstrzymać dostawy paliwa gazowego do nieruchomości?

W trakcie przebudowy instalacji gazowej lub jej naprawy czy montażu, trzeba ze względu na bezpieczeństwo zatrzymać dostawy gazu. Wykonać to trzeba z wykorzystaniem właściwego dokumentu, który można złożyć do gazowni przez internet, a dodatkowo osobiście w jednym z jej placówek obsługi klienta. Zatrzymanie dostarczania gazy nie oznacza natomiast braku rachunków. Sporządzone rachunki nie będą wyłącznie zawierały zużycia paliwa gazowego. Dodatkowo warto pamiętać, że wstrzymanie dostaw paliwa gazowego na wniosek odbiorcy jest usługą odpłatną.

Gazownie w innych miastach

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności