Strona główna » Blog » Sprzedawcy gazu » Błękitna Energia oferta dla domu
Sprzedawcy gazu

Błękitna Energia oferta dla domu

blekitna energia oferta
Obniżenie cen taryfowych przez PGNiG wymusiło na innych graczach rynku korekty w swoich ofertach cenowych. Jak na tle konkurencji wypada obecnie oferta firmy Błękitna Energia?

Początek 2015 roku to bardzo intensywny i wzmożony okres działalności firm sprzedających energię pod marką Błękitna Energia oferta była kierowana do odbiorców indywidualnych, a sprzedawca kusił potencjalnych klientów niższą o ponad 5% ceną gazu ziemnego za kWh i równą w odniesieniu do PGNiG wysokością opłaty abonamentowej. Jak w przeciągu niecałego pół roku, po czerwcowej obniżce cen gazu przez PGNiG wygląda teraz oferta sprzedawana pod marką Błękitna Energia?

Błękitna Energia gaz ziemny do domu – podstawowe informacje

Dostęp do oferty mają wszyscy odbiorcy gazu ziemnego przyłączeni do sieci dystrybucyjnej PSG, czyli innymi słowy wszyscy z nas, którzy obecnie gaz ziemny kupują od PGNiG. Firma prowadzi sprzedaż oferty z wykorzystaniem handlowców terenowych, ale przede wszystkim koncentruje się na pozyskiwaniu klientów z wykorzystaniem call center. Wypełniając formularz, w internecie możemy umówić się na rozmowę z doradcą firmy, który przedstawi nam informacje na temat oferty oraz przygotuję umowę, która zostanie do nas wysłana kurierem. Błękitna Energia, która jest marką Energetycznego Centrum w pakiecie oferuje także sprzedaż prądu, który to produkt nie jest w żaden sposób połączony z ofertą sprzedaży gazu ziemnego.

Ogólne warunku umowy – Błękitna Energia

W ogólnych warunkach umowy możemy dowiedzieć o standardowych kwestiach związanych z:

 • rozliczeniem za sprzedany/zużyty gaz ziemny
 • wypowiedzeniem umowy, który wynosi 3 miesiące przed upływem końca obowiązywania umowy
 • wstrzymaniu dostaw gazu w wyniku braku regulowania należności
 • jeśli sprzedawca będzie chciał zmienić zapisy umowy i/lub ceny w taryfie, musi o tym fakcie pisemnie poinformować klientów, którzy mają prawo w ciągu 14 dni od otrzymania takiej informacji na rozwiązanie umowy

Cena gazu Błękitna Energia – oferta dla domu

Jak pokazuje poniższa tabela ceny gazu ziemnego dla odbiorców końcowych w prezentowanej ofercie są niższe od cen taryfowych PGNiG:

Grupa taryfowaCena brutto Błękitna Energia[gr/kWh]Cena brutto PGNiG [gr/kWh]RóżnicaKwota Brutto Błękitna Energia[opłata abonamentowa] zł/mcśr. kwota brutto PGNiG [opłata abonamentowa] zł/mcRóżnica
W – 111,56212,09 -4,4%4,685,70 -17,9%
W – 211,56212,09 -4,4%6,978,34 -16,4%
W – 311,56212,09 -4,4%8,7610,17 -13,9%
W – 411,56212,09 -4,4%17,619,50 -9,74%

Ocena atrakcyjności oferty

Oceńmy w takim razie ofertę według naszych kryteriów rankingowych:

 1. Cena za kWh: 2 pkt
 2. Wysokość opłaty abonamentowej: 2 pkt
 3. Informacje na temat ceny gazu w ofercie: 1 pkt
 4. Okres obowiązywania umowy: 0 pkt
 5. Okres wypowiedzenia umowy: 1 pkt
 6. Umieszczanie dodatkowych opłat: 1 pkt
 7. Możliwości zawarcia umowy: 1 pkt

Wynik: 8/14 pkt

Ocena oferty jest dobra, przede wszystkim ze względu na atrakcyjne ceny gazu, to co może przeszkadzać to 4 letni okres obowiązywania umowy oraz 3 miesięczny okres jej wypowiedzenia – to oczywiście nie muszą być czynniki decydujące, jednak na tle konkurencji, która umowy podpisuje już od 12 miesięcy z 1 miesięcznym okresem wypowiedzenia oferta Błękitnej Energii pod tym kątem wypada słabiej.

Zapisywanie
Ocena użytkowników 5 (1 ocena)

Porównywarka ofert gazu

Przeczytaj także

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności