Strona główna » Blog » Zmiana sprzedawcy gazu Porady » Zalety gazu ziemnego
Zalety gazu ziemnego są bezpośrednio zauważalne przez osoby, które spalając gaz ziemny korzystają z komfortu przy jego ogrzewaniu domów

O zaletach gazu ziemnego można długo dyskutować. Dla jednych komfort jakim jest korzystanie z ogrzewania gazowego w swoim domu, rekompensuje wyższe wydatki na ten cel. Dla innych alternatywne źródła ogrzewania nie powodują dużo większego zaangażowania czasu czy pracy, a w sposób wymierny odbijają się pozytywnie na rachunkach za ogrzewanie. Tak czy inaczej gaz ziemny to nie tylko paliwo do ogrzewania domów. Zalety gazu ziemnego są odczuwalne w wielu innych aspektach naszego życia.

Zalety gazu ziemnego dla środowiska

Zacznijmy od tematyki, która tak naprawdę w sposób bardziej bezpośredni niż pośredni dotyka każdego z nas. Chodzi tutaj mianowicie o powietrze jakim oddychamy. Każdy z nas z mediów zna doskonale komunikaty mówiące o tym, że powietrze w okolicach Krakowa jest fatalnej jakości. Szczególnie dotyczy to miesięcy jesienno zimowych, gdzie tzw. rozproszona energetyka (opalana przy idealnym założeniu przy wykorzystaniu węgla i drewna ew. miału, a w praktyce spalane jest wszystko co jest w domu zbędne) emituje do atmosfery ogromne ilości zanieczyszczeń. Ten problem jest nieporównywalnie niższy dla instalacji spalających gaz ziemny. Ilości szkodliwych substancji, które oczywiście również są wytwarzane przy spalaniu gazu ziemnego są nieporównywalnie mniejsze niż w przypadku spalania paliw stałych.

Nie bez powodu też, firma Tauron w jednej ze swoich ofert proponowała dopłaty do pieca gazowego dla osób, które zdecydowały się na zmianę sprzedawcy gazu ziemnego.

Zalety gazu ziemnego w innych dziedzinach

Gaz ziemny najczęściej w przypadku odbiorców indywidualnych wykorzystywany jest do:

  • ogrzewania domów
  • podgrzewania wody użytkowej
  • gotowania w kuchni

W wyżej wymienionych punktów, korzyści jakie płyną z ogrzewania wody np. kotłem gazowym (przepływowym) to brak konieczności tracenia pieniędzy na utrzymywanie w bojlerze wody o określonej temperaturze. Jeśli chodzi o gotowanie to nikogo nie trzeba przekonywać, że komfort gotowania na gazie jest nieporównywalnie większy niż na płytach elektrycznych, a co najważniejsze także dużo tańszy

Dodatkowe zalety gazu ziemnego

Zalety gazu ziemnego jako paliwa to jak widać nie tylko komfort, ale także w wielu przypadkach ekonomiczne uzasadnienie w codziennych sytuacjach (tańsze gotowanie na gazie czy ogrzewanie wody)

W przypadku strefy związanej z przemysłem gaz ziemny jako paliwo wykorzystywany jest w wielu urządzeniach. Dla przykładu podajmy tutaj jednostki produkujące energię elektryczną napędzane paliwem gazowym. To właśnie takie jednostki stanowią idealne uzupełnienie naszego systemu elektroenergetycznego. Dzięki temu, że w kilka sekund mogą zostać włączone i odpalone stanowią niezwykle ważną część całego systemu. Inaczej niż w przypadku kotłów węglowych, gdzie ich rozruch trwa nawet kilka dni, jednostki gazowe idealnie spełniają się jako szybkie rezerwowe moce.

Zapisywanie
Ocena użytkowników 5 (1 ocena)
Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności