Strona główna » Blog » Taryfy gazowe » PGNiG podnosi ceny gazu! Wyższe rachunki za gaz od kolejnego miesiąca
Taryfy gazowe

PGNiG podnosi ceny gazu! Wyższe rachunki za gaz od kolejnego miesiąca

pgnig podnosi ceny gazu
Cały czas regulowane ceny gazu ziemnego w Polsce po raz kolejny uległy zmianie. Tak jak wielokrotnie pisaliśmy na naszych stronach, od kilku lat cena gazu ziemnego była obniżana. Jak się okazuje końcówka ubiegłego roku była ostatnim okresem czasu, w którym ten trend występował. Trwać on będzie do 31 marca 2017 roku.

Cały czas regulowane ceny gazu ziemnego w Polsce po raz kolejny uległy zmianie. Tak jak wielokrotnie pisaliśmy na naszych stronach, od kilku lat cena gazu PGNiG ziemnego była obniżana. Jak się okazuje końcówka ubiegłego roku była ostatnim okresem czasu, w którym ten trend występował. Trwać on będzie do 31 marca 2017 roku. To tego dnia kończą obowiązywać niższe ceny gazu ziemnego. Od 1 kwietnia 2017 roku PGNiG podnosi ceny gazu.

PGNiG podnosi ceny gazu o 1,6%

Od 1 kwietnia 2017 roku zaczniemy płacić więcej za gaz ziemny. Umieszczona w nagłówku wielkość podwyżki może nie robić na nikim wrażenia. Tym bardziej, że wzrost dotyczy opłaty związanej ze sprzedażą gazu ziemnego, a nie z dystrybucją i przesyłem. Stawki dystrybucyjno/przesyłowe pozostają na tym samym poziomie. Dzięki temu zakładając w uproszczeniu, że ok. 50% naszego domowego rachunku to koszty dystrybucji, a druga połowa koszty sprzedaży, wysokość rachunku wzrośnie o ok. 0,8%.

W praktyce jeśli do tej pory płaciliśmy za rachunek za gaz kwotę 200 zł, to po zatwierdzonej 17 marca 2017 roku zmianie zapłacimy od 1 kwietnia 201,60 zł (zakładając takie samo zużycie gazu ziemnego). Ty „tylko” 1,60 zł lub aż 1,60 zł, jeśli weźmiemy pod uwagę ilość klientów jaka zostanie zmuszona do płacenia wyższych rachunków za gaz. Obecna podwyżka została zatwierdzona do końca obowiązującego roku.

Cena jednostkowa netto za kWh gazu ziemnego w taryfach od W-1 do W-4 do tej pory wynosiła 9,24 gr/kWh. Po wprowadzeniu zmiany będzie wynosić 9,392 zł/kWh.

PGNiG podnosi ceny gazu minimalnie, więc nie mamy z tym problemu

Z naszej perspektywy i perspektywy wszystkich odbiorców gazu ziemnego, nie sama wysokość podwyżki powinna być niepokojąca. Problemem w najbliższych miesiącach i latach może być rosnąca cena gazu ziemnego. Cyklicznie podnoszona cena gazu o kilka procent może nie zostać przez nas dostrzeżona. Jeśli jednak spojrzymy na oferty alternatywnych sprzedawców gazu, którzy nawet obecnie ceny gazu obniżają, to różnica przy zmianie sprzedawcy gazu będzie dla nas coraz bardziej odczuwalna.

Dodatkowo podpisując nową umowę na dostawy gazu ziemnego możemy w łatwy sposób zagwarantować sobie „zamrożenie” ceny gazu w trakcie obowiązywania umowy.

Zapisywanie
Ocena użytkowników 4.25 (4 oceny)

Porównywarka ofert gazu

Przeczytaj także

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności