Już ponad rok minął od naszego ostatniego wpisu dotyczącego oferty firmy Enea na zakup gazu ziemnego. Czy w tym okresie czasu spółka dokonała jakiś dużych zmian dotyczących kształtu samej oferty? Jak się okazuje – nie. Gaz ziemny od Enea dla firm można kupić przede wszystkim w połączeniu z prądem.
Dual Fuel czyli gaz ziemny od Enea
Oferta kierowana do dużych odbiorców gazu ziemnego z taryf wyższych od W-4 dostępna jest przede wszystkim w połączeniu z zakupem energii elektrycznej. Enea to jeden z nielicznych sprzedawców energii, który tak słabo promuje oferty związane z zakupem gazu ziemnego. Na stronach firmy próżno szukać jakiejkolwiek oferty na zakup błękitnego paliwa kierowanej do odbiorców indywidualnych. Tak samo jest w przypadku małych i średnich firm.
Jak się okazuje już od dłuższego czasu błękitne paliwo dostępne w sprzedaży od firmy Enea jest tylko i wyłącznie w pakiecie z prądem. Czym w takim razie sprzedawca chce przyciągnąć potencjalnych klientów w ofercie łączonej? Cytując hasła ze strony firmy Enea:
- Dopasowana oferta i warunki handlowe do specyfiki firmy
- Niższe rachunki za gaz i energię
- Więcej możliwości przy mniejszej liczbie formalności
- Pewność związana z gwarancją cen energii
- Łatwe przejście – formalności związane z przejściem do innego sprzedawcy
- Jeden dedykowany doradca
Jak możemy przeczytać brakuje przede wszystkim konkretów. To przede wszystkim bardziej atrakcyjna cena gazu ziemnego i prądu może spowodować, że zachęceni zostaniemy do zmiany sprzedawcy gazu ziemnego i prądu. Argument w przypadku dużych przedsiębiorstw polegający na mniejszej ilości formalności w przypadku jednej FV nie do końca można traktować poważnie. Wszystkie pozostałe – to standard rynkowy po zmianie sprzedawcy gazu i prądu.
Dlaczego gaz ziemny od Enea nie jest promowany
Wszystko zależy zapewne od strategii firmy. Patrząc jednak na konkurencję, która w całości promuje nie tylko łączone oferty sprzedaży gazu ziemnego i prądu, ale także samego gazu dla firm i domów, polityka firmy Enea może dziwić. Wprawdzie rynek gazu ziemnego w obecnej chwili raczkuje, jednak zdobyte w tym czasie doświadczenie z pewnością u aktywnych graczy na rynku w przyszłości zaowocuje.