Strona główna » Blog » Sprzedawcy gazu » Gaz ziemny od Enea póki co tylko z prądem
Sprzedawcy gazu

Gaz ziemny od Enea póki co tylko z prądem

Gaz ziemny od Enea
Już ponad rok minął od naszego ostatniego wpisu dotyczącego oferty firmy Enea na zakup gazu ziemnego. Czy w tym okresie czasu spółka dokonała jakiś dużych zmian dotyczących kształtu samej oferty?

Już ponad rok minął od naszego ostatniego wpisu dotyczącego oferty firmy Enea na zakup gazu ziemnego. Czy w tym okresie czasu spółka dokonała jakiś dużych zmian dotyczących kształtu samej oferty? Jak się okazuje – nie. Gaz ziemny od Enea dla firm można kupić przede wszystkim w połączeniu z prądem.

Dual Fuel czyli gaz ziemny od Enea

Oferta kierowana do dużych odbiorców gazu ziemnego z taryf wyższych od W-4 dostępna jest przede wszystkim w połączeniu z zakupem energii elektrycznej. Enea to jeden z nielicznych sprzedawców energii, który tak słabo promuje oferty związane z zakupem gazu ziemnego. Na stronach firmy próżno szukać jakiejkolwiek oferty na zakup błękitnego paliwa kierowanej do odbiorców indywidualnych. Tak samo jest w przypadku małych i średnich firm.

Jak się okazuje już od dłuższego czasu błękitne paliwo dostępne w sprzedaży od firmy Enea jest tylko i wyłącznie w pakiecie z prądem. Czym w takim razie sprzedawca chce przyciągnąć potencjalnych klientów w ofercie łączonej? Cytując hasła ze strony firmy Enea:

  • Dopasowana oferta i warunki handlowe do specyfiki firmy
  • Niższe rachunki za gaz i energię
  • Więcej możliwości przy mniejszej liczbie formalności
  • Pewność związana z gwarancją cen energii
  • Łatwe przejście – formalności związane z przejściem do innego sprzedawcy
  • Jeden dedykowany doradca

Jak możemy przeczytać brakuje przede wszystkim konkretów. To przede wszystkim bardziej atrakcyjna cena gazu ziemnego i prądu może spowodować, że zachęceni zostaniemy do zmiany sprzedawcy gazu ziemnego i prądu. Argument w przypadku dużych przedsiębiorstw polegający na mniejszej ilości formalności w przypadku jednej FV nie do końca można traktować poważnie. Wszystkie pozostałe – to standard rynkowy po zmianie sprzedawcy gazu i prądu.

Dlaczego gaz ziemny od Enea nie jest promowany

Wszystko zależy zapewne od strategii firmy. Patrząc jednak na konkurencję, która w całości promuje nie tylko łączone oferty sprzedaży gazu ziemnego i prądu, ale także samego gazu dla firm i domów, polityka firmy Enea może dziwić. Wprawdzie rynek gazu ziemnego w obecnej chwili raczkuje, jednak zdobyte w tym czasie doświadczenie z pewnością u aktywnych graczy na rynku w przyszłości zaowocuje.

Zapisywanie
Ocena użytkowników 5 (2 oceny)

Porównywarka ofert gazu

Przeczytaj także

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności