Strona główna » Blog » Zmiana sprzedawcy gazu Porady » Gaz płynny dostawcy
Brak dostępu do dystrybucyjnej sieci gazowej to główny czynnik, którym kierują się osoby chcące mieć dostęp do gazu. Wtedy też pole do sprzedaży mają dostawcy gazu płynnego. Którego wybrać? Gaz płynny dostawcy - czyli na kogo się zdecydować?

Brak dostępu do dystrybucyjnej sieci gazowej to główny czynnik, którym kierują się osoby chcące mieć dostęp do gazu. Wtedy też pole do sprzedaży mają dostawcy gazu płynnego. Którego wybrać? Gaz płynny dostawcy – czyli na kogo się zdecydować?

Co decydować ma o wyborze dostawcy gazu płynnego?

Cena. O jakość paliwa gazowego nie musimy się martwić. Przepisy i sama budowa instalacji nie pozwala na możliwość wprowadzania w obrót czy sprzedaży gazu o niższej czy wyższej wartości opałowej, która w odczuwalny sposób wpłynie na komfort użytkowania takiej instalacji. Różnice oczywiście się zdarzają ale przy zbiornikach od 3 do np. 15 tys. litrów nie ma to żadnego znaczenia.

Co w takim razie z ceną? Czy ten dostawca, który sprzeda nam samo paliwo po najniższej cenie faktycznie będzie dla nas najlepszy? Tutaj też mamy kilka czynników, które trzeba przeanalizować aby jednoznacznie na to pytanie odpowiedzieć:

 • w jaki sposób zapłacimy za samą instalację zbiornika i podłączenie do domu. Możemy to zrobić na 3 sposoby:
  • płatność z góry
  • płatność ratalna (jako niezależna FV)
  • wyższa cena za m3 gazu, która będzie zawierała opłatę wynikającą z konieczności spłaty kosztów zbiornika
 • zbiornik możemy cały czas dzierżawić – wtedy więcej zapłacimy za cenę m3
 • opłaty za dostarczane paliwo gazowe
  • możemy w instalacji mieć zamontowany specjalny licznik, monitorujący ilość spalanego przez nas gazu w danym miesiącu i płacić nie za ilość dostarczoną w danym dniu, ale za fizycznie spaloną w danym czasie
  • płacimy za cały gaz jaki jest nam dostarczany
  • koszty samego transportu mogą być wkalkulowane w cenę gazu lub zapłacimy osobno za każde uzupełnienie zbiornika – tutaj trzeba wiziąć pod uwagę jak pojemny zbiornik posiadamy i czy jak dużo gazu spalamy w ciągu roku

Dostawcy gazu płynnego – pełna lista

Na naszych stronach znajdziecie pełną listę najlepszych dostawców gazu ziemnego. Przed wyborem firmy, z którą warto podjąć współpracę trzeba zapoznać się z aktualną ofertą, a także sprawdzić opinie i oceny na temat dostępnych na rynku dostawców gazu płynnego w Polsce.

Zapisywanie
Ocena użytkowników 5 (1 ocena)
Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności