Strona główna » Blog » Zmiana sprzedawcy gazu Porady » Gaz płynny cena za m3
Zmiana sprzedawcy gazu Porady

Gaz płynny cena za m3

gaz płynny cena
Gaz płynny cena za m3 czyli ile zapłacimy za faktycznie spalone i wykorzystane paliwo w naszej instalacji przydomowej? Wszystko zależy od tego jakiego dostawcę gazu płynnego wybierzemy.

Gaz płynny cena za m3 czyli ile zapłacimy za faktycznie spalone i wykorzystane paliwo w naszej instalacji przydomowej? Wszystko zależy od tego jakiego dostawcę gazu płynnego wybierzemy.

Gaz płynny cena w Polsce

Pamiętać musimy o tym, że cena dostaw gazu płynnego nie jest w żaden sposób regulowana, tak jak ma to miejsce w innych obszarach rynku energii związanych ze zmianą sprzedawcy gazu ziemnego lub energii elektrycznej. Oznacza to, że stawki jakie są nam proponowane zależą tylko i wyłącznie od oferty sprzedawcy jaką ma obecnie dostępną.

W takim wypadku rosnąca konkurencja i ilość sprzedawców (dostawców) gazu płynnego powinna pozytywnie wpływać na proponowane na rynku ceny. Z drugiej jednak strony sami musimy być przekonani, że oferowana cena, na dostawę prądu jest dla nas korzystna i tańsza od ofert konkurencji.

Zakładając, że instalacja jest naszą własnością, a cena gazu płynnego zawiera tylko koszty sprzedaży (bez np. opłat za dzierżawę zbiornika) cena gazu płynnego po zamianie jednostek w odniesieniu go gazu płynnego jest o ok. 25% wyższa, niż suma kosztów składających się na cenę m3 gazu ziemnego pobieranego z sieci dystrybucyjnej (wliczając koszty sprzedaży i dystrybucji)

Zakładając, że jednostką odniesienia będzie MJ to w przypadku gazu ziemnego koszt uzyskania energii 1MJ to ok. 0,081 zł, a w przypadku gazu płynnego 0,119 zł. Są to oczywiście szacunkowe wartości, ale pokazują one proporcję cenową, która oczywiście może zostać zniwelowana bardzo dobrą ceną gazu płynnego w jakiejś ofercie promocyjnej

Umowa na dostarczanie gazu płynnego

Podpisując umowę na dostarczanie gazu płynnego warto zebrać od handlowców kilka aktualnych ofert. Pamiętajmy, że jakość spalanego gazu będzie zawsze taka sama, o tym kogo powinniśmy wybrać posiadając własny zbiornik, powinna decydować w największym stopniu cena, ale także:

  • koszt uzupełnienia zbiornika
  • stałość ceny gazu w okresie obowiązywania umowy
  • okres jej wypowiedzenia
  • wyłączność na korzystanie z usług jednego dostawcy gazu
  • pomoc serwisowa w przypadku awarii instalacji gazu płynnego

 

 

Zapisywanie
Ocena użytkowników 0 (0 oceny)
Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności