Strona główna » Blog » Zmiana sprzedawcy gazu Porady » Gaz płynny zbiornik dzierżawa czy zakup
Zmiana sprzedawcy gazu Porady

Gaz płynny zbiornik dzierżawa czy zakup

Gaz płynny zbiornik dzierżawa czy zakup
Gaz płynny zbiornik do przechowywania paliwa można kupić lub wziąć na raty. Jakie rozwiązanie i dlaczego powinniśmy wybrać dowiemy się już za chwilę.

Gaz płynny zbiornik do przechowywania paliwa można kupić lub wziąć na raty. Jakie rozwiązanie i dlaczego powinniśmy wybrać dowiemy się już za chwilę.

Gaz płynny zbiornik

Jeśli jesteśmy już zdecydowani na zasilanie naszych urządzeń gazem płynnym, wiemy jaki rodzaj zbiornika wybierzemy (czy naziemny czy wkopany w ziemię) oraz jakiej pojemności zbiornik będzie nam potrzebny. Mamy także załatwione formalności związane z możliwością instalacji samego zbiornika na działce możemy wreszcie zacząć zastanawiać się nad możliwością samego finansowania tego przedsięwzięcia, którego głównym kosztem jest zakup zbiornika zasilanego gazem płynnym.

Zbiornik na gaz płynny możliwości finansowania

To jakie konkretnie warunki będą dostępne w wybranej przez nas ofercie decyduje tak naprawdę sprzedawca i jest to rzecz, którą trzeba przeanalizować we własnym zakresie. Poniżej przedstawiamy listę możliwości jaką mamy w związku z koniecznością posiadania zbiornika na gaz płynny:

  1. Zakup zbiornika za gotówkę. W perspektywie czasu najbardziej korzystne dla nas finansowo rozwiązanie, ponieważ możemy uzyskać wtedy największy rabat. Jak wiadomo, nie zawsze dysponujemy gotówką, dlatego opcja ta nie dla wszystkich z nas będzie najlepszym rozwiązaniem.
  2. Dzierżawa zbiornika od sprzedawcy, który będzie nam gaz płynny dostarczał. Opcja nie wymagająca wkładu finansowego na starcie. Cena wynikająca z dzierżawy będzie wkalkulowana w cenę każdego spalonego m3 gazu (kWh), lub koszt dzierżawy będzie wyodrębniony na FV (w zależności od oferty)
  3. Kredyt – czyli finansowanie zakupu przez bank – połączenie pkt. 1 z 2, ponieważ dostawca zbiornika dostanie od razu zapłatę za usługę, my natomiast będziemy mogli ponegocjować cenę, a sam koszt będzie dla nas rozłożony w czasie. Trzeba tutaj oczywiście uzględnić oprocentowanie kredytu

Zbiorniki przydomowe na gaz płynny

Powyższe rozwiązania należy wybierać także, mając na uwadze inne czynniki jak chociażby czas w którym chcemy z takiej instalacji korzystać. Jeśli budujemy dom i jest duża szansa, że w najbliższych miesiącach sieć gazowa zostanie do naszej działki doprowadzona opcja dzierżawy zbiornika to najlepsze rozwiązanie. Jeśli takiej perspektywy nie ma pozostaje nam do wyboru opcja nr 2 lub 3

Zapisywanie
Ocena użytkowników 0 (0 oceny)
Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności