Strona główna » Gazownia Legionowo

Gazownia Legionowo

Podłączenie nieruchomości do sieci gazowej

Żeby wykonać przyłączenie do sieci gazowej, należy najpierw złożyć dokument o wydanie warunków przyłączenia gazowego. Późniejszym krokiem jest zawarcie umowy o przyłączenie do sieci gazowej i stworzenie instalacji gazowej, którą może jednak wykonać jednocześnie gazownia po zawarciu z nią odpowiedniej umowy. Ostatnim etapem przyłączenia budynku do sieci gazowej jest z kolei montaż licznika. Wszelkie formalności związane z tą sprawą można uregulować też online, gazownia udostępnia dla swoich klientów odpowiedni portal przyłączeniowy.

Poinformowanie o zmianie sprzedawcy gazu ziemnego

Domy i firmy podłączone do sieci dystrybucyjnej Polskiej Spółki Gazownictwa, określani też jako odbiorcy mają prawo zmienić dostawcę gazu. W takiej sytuacji nie ponoszą oni jakichkolwiek kosztów, a sama procedura zmiany sprzedawcy trwa plus minus dwadzieścia jeden dni. Zmienienie sprzedawcy paliwa gazowego wymaga złożenia do Operatora Systemu Dystrybucyjnego odpowiedniego wniosku PZD (zgłoszenia zmiany sprzedawcy gazu) na przykład w punkcie gazowani, który jest później rozpatrywany przez nią. Wzór wniosku dostępny jest natomiast na stronie Polskiej Spółki Gazownictwa.

Gazownie w innych miastach

Polska Spółka Gazownictwa Legionowo

Kontakt PSG Legionowo

05-120 Legionowo
ul. Kolejowa 32
tel. 22 667 30 88
faks 22 774 44 55

rejon-legionowo

 

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności