Strona główna » Gazownia Legionowo » Gazy techniczne Legionowo

Gazy techniczne Legionowo

Zastosowanie gazów technicznych

Współcześnie gazy techniczne stosowane w różnych branżach. Stosowane są one bardzo często między innymi do spawania, obróbki metali czy też tworzenia atmosfery ochronnej. W branży produkującej żywność gazy techniczne dają możliwość między innymi przeprowadzenie obróbki wstępnej produktów oraz przedłużanie ich daty spożycia. W wielu sytuacjach gazy techniczne są również stosowane jako surowce energetyczne. Ilość ich zastosowań jest wobec tego tak duża, że nie sposób sobie wyobrazić bez nich nowoczesny przemysł.

W jaki sposób poprawnie przewozić gazy techniczne?

Ogólnie rzecz biorąc przewóz gazów technicznych mogą wykonywać wyłącznie specjalistyczne firmy, które stosują do tego specjalne pojazdy posiadające wentylację i gazoszczelną przegrodę, która oddziela kabinę kierowcy od zbiorników. Używany do użytku niekomercyjnego gaz techniczny może być jednak transportowany z wykorzystaniem samochodów osobowych. W takim przypadku trzeba natomiast mieć na uwadze, aby zbiornik z gazem: była transportowana pionowo, zabezpieczona przed przemieszczaniem się w pojeździe, właściwie zamknięta, dlatego trzeba przed jej transportem sprawdzić zawory. Ponadto nie należy również transportować zbiorników z gazem technicznym w bagażnikach..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności