Strona główna » Gazownia Gliwice

Gazownia Gliwice

Zgłoszenie zmienienia dostawcy paliwa gazowego

Domy oraz firmy przyłączone do sieci dystrybucyjnej gazowni, nazywani też jako odbiorcy mają możliwość zmienić dostawcę gazu ziemnego. W takiej sytuacji nie ponoszą oni jakichkolwiek kosztów, a sama procedura zmiany dostawcy zajmuje mniej więcej 21 dni. Zmienienie dostawcy gazu ziemnego wymaga złożenia do OSD właściwego wniosku PZD (zgłoszenia zmiany sprzedawcy gazu) na przykład w punkcie gazowani, który jest następnie rozpatrywany przez nią. Wzór dokumentu można znaleźć jest natomiast na stronie gazowni.

W jaki sposób zbadać jakość paliwa gazowego?

Wszyscy klienci gazowni może w sytuacji podejrzenia, że dostarczany do jego domu gaz ma nieodpowiednią jakość zlecić jego skontrolowanie. W takim przypadku odbiorca musi samodzielnie wybrać laboratorium do badania oraz opłacić je. Jeśli jednak jakość gazu jest nieodpowiednia, koszt badania ponoszony jest przez gazownie i można ubiegać się od niej o zadośćuczynienie za niedotrzymanie ustaleń zawartej umowy.

Gazownie w innych miastach

Kontakt PSG Gliwice

44-141 Gliwice
ul. Rolników 447
tel. 32 331 49 96
tel. 32 331 49 95

rejon-gliwice

 

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności