Strona główna » Blog » Piece gazowe » Piecyk gazowy
Piece gazowe

Piecyk gazowy

piec gazowy budowa
Piecyk gazowy jest często wykorzystywany jako alternatywa dla słabo działającego ogrzewania w domu, lub gdy chcemy sobie dogrzać tylko jedno pomieszczenie.

Piecyk gazowy to coraz bardziej popularna forma dogrzewania pomieszczeń. Bardzo rzadko opiera się na nim ogrzewanie całych budynków. Rolą piecyka gazowego jest miejscowe dogrzewanie pomieszczeń, w których zazwyczaj przebywamy w ciągu zimnych dni.

Piecyk gazowy zastosowanie

Miejscami, gdzie najczęściej wykorzystuje się zalety piecyka gazowego są:

 • stoiska sklepowe
 • miejsca pracy np. pracowników budowlanych, garaże
 • dogrzewanie jednego pokoju w domu, gdy np. mieszka z nami starsza osoba, która potrzebuje wyższej temperatury w konkretnym pomieszczeniu
 • biura, w których pracownicy biurowi chcą podnieść sobie temperaturę w pomieszczeniach
 • w restauracyjnych ogródkach gdy temperatura nie jest jeszcze odpowiednio wysoka

Czyli wszystkie miejsca gdzie w trakcie zimy przebywają osoby, które chcą mieć dostęp do źródła ciepła

Rodzaje piecyków gazowych

Trudno pokusić się o jakiś wzorcowy podział piecyków gazowych. Poniżej wypiszemy kilka rodzajów piecyków, na jakie możemy trafić:

 • piecyk gazowy z katalizatorem spalin
 • piecyk gazowy podgrzewający wodę
 • piecyk gazowy łazienkowy
 • piecyk gazowy na butlę

piecyk gazowy

Cechy i właściwości piecyków gazowych

Rzeczą najbardziej istotną z punktu widzenia użytkownika piecyków jest przede wszystkim bezpieczeństwo. Bezpieczeństwo rozumiane jako ochrona zdrowia przed ew. rozszczelnieniem instalacji gazowej. Na szczęście już w standardzie we wszystkich praktycznie piecykach gazowych montowany jest czujnik powietrza, który w przypadku jakiejś awarii sygnałem dźwiękowym powiadomi nas o problemie. Należy pamiętać, że instalacja piecyka gazowego może odbywać się w pomieszczeniu dobrze wentylowanym.

Poniżej przedstawimy kilka najbardziej istotnych cech piecyków gazowych, które decydują o różnicy w cenie, ale także o naszym komforcie użytkowania:

 1. Moc grzewcza
 2. Rodzaj gazu
 3. Zużycie gazu
 4. Zabezpieczenia – takie jak czujniki CO2, czujniki powietrza, odcinające dopływ gazu w sytuacji kiedy określone normy zostaną przekroczone
 5. Rodzaj zapalnika do zainicjowania płomienia
 6. Ilość poziomów regulacji mocy ognia
 7. Wymiary urządzenia, a także jego design, który w wielu przypadkach może zaspokoić najbardziej wybredne gusta 🙂

Piecyki gazowe w praktyce ze względu na możliwość ich zakupu już za ok. 200 zł stają się bardzo popularną formą ogrzewania, a właściwie dogrzewania różnych powierzchni. Ich niewątpliwą zaletą jest także mobilność, dzięki której łatwo znaleźć dla nich zastosowanie w zależności od potrzeby.

 

 

Zapisywanie
Ocena użytkowników 0 (0 oceny)
Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności