Strona główna » Gazownia Iwonicz-Zdrój » Gaz płynny Iwonicz-Zdrój

Gaz płynny Iwonicz-Zdrój

Jak może być rozliczany płynne paliwo gazowe ze zbiornika?

W przypadku zamontowanego zbiornika na płynne paliwo gazowe, do którego regularnie dostarczany jest gaz przez wybranego dostawcę, zazwyczaj można wybrać jeden z dwóch rodzajów płatności. Pierwszy opiera się na opłacaniu całości dostaw płynnego paliwa gazowego, po zatankowaniu zbiornika. Drugi to z kolei system telemetryczny, który z wykorzystaniem licznika zlicza zużycie gazu. Na podstawie tych informacji następnie co miesiąc dostarczana jest faktura obejmująca jedynie bieżące zużycie paliwa.

Jak dużo gazu powinno być się w zbiorniku na gaz płynny?

Odpowiednie i w pełni bezpieczne funkcjonowanie instalacji gazowych zasilanych płynnym paliwem gazowym ze zbiorników uzależnione jest od jego właściwego stanu. Wobec tego zbiornik na płynne paliwo gazowe powinien być zatankowany co najwyżej do 85% nominalnej pojemności, tak by pozostawione 15% stanowiło powietrze. Minimalna ilość gazu w zbiorniku nie może natomiast przekraczać poziomu poniżej 25%. W szczególności w miesiącach zimowych, kiedy temperatury na zewnątrz są minusowe, gdyż mniej niż 25% gazu płynnego w zbiorniku wytraca zdolność odparowywania i swoje parametry grzewcze..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności