Strona główna » Blog » Zmiana sprzedawcy gazu Porady » Gazownia eBOK czyli gdzie zapłacić rachunek w Internecie?
Zmiana sprzedawcy gazu Porady

Gazownia eBOK czyli gdzie zapłacić rachunek w Internecie?

Gazownia eBOK

Płatność za rachunek za gaz ziemny dokonywana jest coraz częściej online czyli poprzez internet. Systemy do płatności płatności eBOK (skrót od elektronicznych biur obsługi klienta) dają nam poza możliwością regulacji opłat za rachunek za gaz. Dodatkowo otrzymujemy dostęp do wielu funkcjonalności. Pisząc kolokwialnie gazownia eBOK i posiada w celu obniżenia kosztów obsługi klientów, a także przy okazji logowania się klientów w celu opłacenia rachunku pokazanie aktualnych ofert dla produktów oferowanych przez gazownie.

Gazownia eBOK czyli system PGNiG do płatności internetowych

System eBOK PGNiG powstał z myślą przede wszystkim o automatyzacji płatności i rozliczeń z klientem. Sama rejestracja na stronę i logowanie do sytemu jest standardowe. Niczym nie odbiega od logowania np. do Facebooka czy też Gmaila. No może troszkę więcej o samej rejestracji. Rejestracja e-Bok PGNiG wymaga podania dwóch danych, których w standardowych systemach raczej się nie wymaga. Chodzi o dwa pola:

  • numer klienta PGNiG
  • podanie numeru PESEL w przypadku odbiorcy indywidualnego oraz numeru NIP lub REGON w przypadku firm

Co zobaczymy w panelu klienta PGNiG po zalogowaniu do e-bok? Generalnie mamy tam dane związane z naszym zużyciem gazu ziemnego i historię transakcji, w szczególności:

  • aktualne saldo do zapłaty – czyli ile jeszcze musimy zapłacić za wykorzystany gaz ziemny
  • saldo rachunku
  • jakie obowiązują nas terminy płatności
  • ile gazu ziemnego zużywaliśmy

Mamy także zakładkę kontakt z biurem obsługi klienta z poziomu naszego e-bok’u oraz standardową zakładkę związaną z pomocą, gdybyśmy mieli problem z otwieraniem jakiegoś elementu w systemie lub znalezieniu informacji, której szukamy.

Ważną informacją dla odbiorców rozliczających się w grupie taryfowej W-1.12T, W-2.12T, W-3.12T jest możliwość podania zużycia gazu. Stan licznika gazu ziemnego wprowadzamy w osobnej zakładce.

Jak gazownia eBOK 'i promuje wśród klientów

Na koniec o rosnącej popularności tego typu rozwiązań. Płatności on-line są wygodne. Coraz większa grupa odbiorców dokonuje swoich rozliczeń przez internet. Poza standardowymi akcjami marketingowymi polegającymi na kierowaniu przekazów medialnych do klientów o tym, że taka możliwość istnieje, PGNiG przymierza się do różnicowania opłat za gaz ziemny dla osób korzystających z tradycyjnego sposobu płatności, który wymaga drukowania rachunku za gaz. Nie będą do duże różnice.

Zapisywanie
Ocena użytkowników 5 (1 ocena)
Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności