Strona główna » Gazownia Zwoleń » Gazy techniczne Zwoleń

Gazy techniczne Zwoleń

Jak bezpiecznie przewozić gazy techniczne?

Na ogół transport gazów technicznych mogą realizować wyłącznie specjalistyczne przedsiębiorstwa, które stosują do tego specjalne pojazdy posiadające wentylację oraz gazoszczelną przegrodę, która odgradza kabinę kierowcy od towaru. Wykorzystywany do użytku nieprofesjonalnego gaz techniczny może być jednak transportowany z wykorzystaniem aut osobowych. W takim przypadku trzeba jednak zadbać o to, aby butla z gazem: była ułożona w pozycji pionowej, ochroniona przed przewróceniem się w aucie, szczelnie zamknięta, dlatego trzeba przed jej przewozem sprawdzić zawory. Dodatkowo nie wolno dodatkowo transportować butli z gazem technicznym w bagażnikach.

Jakie obowiązkowe oznaczenia powinny posiadać butle z gazem technicznym?

Poprawne oznaczenie butli z gazem technicznym oprócz jej koloru jest niezwykle istotne dla kwestii związanych z poprawnym wykonaniem ich transportu i wykorzystywania. Wszystkie z nich powinny wobec tego posiadać wybite symbole, które określają producenta zbiornika, a także określają materiał z jakiego zostały wyprodukowane. Dodatkowo na butli używanej do przechowywania gazów technicznych nie może również brakować informacji o: masie pozbawionego gazu zbiornika, możliwym do zastosowania ciśnieniu roboczym, normach spełnianych przez nią, terminie legalizacji, terminie wytworzenia..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności