Strona główna » Gazownia Zator

Gazownia Zator

W jaki sposób wstrzymać dostawy gazu do domu?

Podczas remontu instalacji gazowej lub jej naprawy czy montażu, trzeba ze względu na bezpieczeństwo wstrzymać dostarczanie gazu ziemnego. Wykonać to należy z wykorzystaniem właściwego druku, który trzeba złożyć do gazowni przez internet, a dodatkowo osobiście w jednym z jej punktów obsługi klienta. Wstrzymanie dostaw gazy nie oznacza natomiast braku faktur. Sporządzone faktury nie będą jedynie posiadały zużycia gazu. Dodatkowo należy pamiętać, że wstrzymanie dostaw gazu na prośbę odbiorcy jest usługą odpłatną.

Przyłączenie domu do sieci gazowej

By wykonać podłączenie do sieci gazowej, należy najpierw złożyć dokument o wydanie warunków przyłączenia gazowego. Późniejszym krokiem jest podpisanie umowy o przyłączenie do sieci gazowej i zrealizowanie instalacji gazowej, którą może jednak wykonać zarazem gazownia po zawarciu z nią odpowiedniej umowy. Ostatnim etapem podłączenia nieruchomości do sieci gazowej jest natomiast zamontowanie licznika gazu. Wszelkie formalności związane z tą sprawą można uregulować również online, gazownia udostępnia dla swoich odbiorców specjalny portal przyłączeniowy.

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności