Strona główna » Gazownia Zagórz » Gazy techniczne Zagórz

Gazy techniczne Zagórz

Charakterystyka gazu technicznego — acetylen

Gaz techniczny acetylen posiada nieznacznie wyczuwalny zapach, zaliczany jest on też do gazów łatwopalnych i skłonnych do wybuchania po połączeniu z powietrzem. Stosowany jest on przede wszystkim w palnikach acetylenowo-tlenowych podczas przecinania metali i ich spawania. Gaz techniczny acetylen znajduje także szerokie zastosowanie w branży chemicznej między innymi do produkcji różnorodnych tworzyw sztucznych.

Co to jest gaz techniczny?

Gazy techniczne to gazy albo ich mieszaniny, które w ciekłym stanie skupienia sprzedawane są najczęściej w specjalnych butlach. Używane są one do różnorodnych procesów produkcyjnych w branży przemysłowej. Gazy techniczne wykorzystywane są także w medycynie, branży spożywczej, w trakcie badań naukowych. Wielu z nas styka się z nimi niemal codziennie, nie będąc tego świadomym. Gazy techniczne oferowane są w związku z tym przez wiele różnych firm w Polsce..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności