Strona główna » Gazownia Zagórz

Gazownia Zagórz

Co jest potrzebne do wykonania przebudowy sieci gazowej?

Jeśli gaz jest już doprowadzony do domu, przebudowa posiadanej instalacji przyłączeniowej wymaga spełnienia 4 warunków. Jeden z nich to złożenie wniosku o określenie warunków przyłączenia do sieci gazowej, który można znaleźć na stronie gazowni i złożyć przez internet lub osobiście w jednym z jej filii obsługi klienta, gdzie ich konsultanci pomogą wypełnić formularz. Kolejny krok to wydanie przez gazownie warunków przyłączenia do sieci gazowej, które są aktualne przez okres nie krótszy niż miesiąc. Późniejszy krok to zawarcie umowy na dostawy gazu ziemnego, którą można też zawrzeć za pomocą eBOK gazowni lub osobiście w jednym z oddziałów obsługi klienta. Ostatnim etapem po wykonaniu rozbudowy przyłącza jest z kolei przekazanie do gazowni druku o gotowości instalacji gazowej do napełnienia.

Jak można wstrzymać dostawy paliwa gazowego do budynku?

Podczas remontu instalacji gazowej lub jej naprawy czy montażu, należy ze względów bezpieczeństwa zatrzymać dostarczanie gazu ziemnego. Zrobić to trzeba za pomocą odpowiedniego dokumentu, który należy złożyć do gazowni przez internet, a też osobiście w jednym z jej placówek obsługi klienta. Wstrzymanie dostarczania gazy nie oznacza jednak braku opłat. Wystawiane faktury nie będą jedynie uwzględniały poboru gazu ziemnego. Dodatkowo trzeba pamiętać, że wstrzymanie dostaw paliwa gazowego na wniosek klienta jest usługą płatną.

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności