Strona główna » Gazownia Ząbki » Gazy techniczne Ząbki

Gazy techniczne Ząbki

Przeznaczenie gazów technicznych

Aktualnie gazy techniczne wykorzystywane w różnorodnych branżach. Wykorzystywane są one najczęściej na przykład do spawania, przecinania metali czy też tworzenia atmosfery ochronnej. W branży produkującej żywność gazy techniczne zapewniają możliwość między innymi zrealizowanie obróbki wstępnej produktów oraz przedłużanie ich trwałości. W wielu przypadkach gazy techniczne są również stosowane jako surowce energetyczne. Ilość ich użycia jest wobec tego tak ogromna, że nie sposób sobie wyobrazić bez nich aktualny przemysł.

Charakterystyka gazu technicznego — acetylen

Gaz techniczny acetylen posiada delikatnie wyczuwalny zapach, zaliczany jest on także do gazów łatwopalnych oraz skłonnych do wybuchania po zmieszaniu z powietrzem. Używany jest on przede wszystkim w palnikach acetylenowo-tlenowych w trakcie cięcia metali i ich spawania. Gaz techniczny acetylen znajduje dodatkowo szerokie przeznaczenie w branży chemicznej na przykład do wytwarzania różnych tworzyw sztucznych..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności