Strona główna » Gazownia Woźniki » Gazy techniczne Woźniki

Gazy techniczne Woźniki

Jak powinny być przechowywane butle z gazem technicznym?

Co do zasady gazy techniczne należą do gazów łatwopalnych, a czasem także wybuchowych. Wobec tego muszą być one przechowywane w odpowiedni sposób i w odpowiednich warunkach. Miejsca, w jakich są one składowane, muszą w związku z tym mieć właściwą cyrkulacje powietrza, a także właściwą temperaturę otoczenia nie wyższą niż 35 stopni Celsjusza. Same pojemniki z gazem muszą być natomiast składowane ustawiane pionowo, tak aby ich zawór był umieszczony ku górze. Nie powinny być one również składowane w pobliżu źródła ciepła.

Jakie jest przeznaczenie gazów technicznych

Aktualnie gazy techniczne stosowane w różnorodnych branżach. Stosowane są one bardzo często na przykład do spawania, obróbki metali czy też wytwarzania atmosfery ochronnej. W branży związanej z produkcją żywności gazy techniczne dają możliwość między innymi zrealizowanie obróbki wstępnej produktów i wydłużenie ich trwałości. W wielu przypadkach gazy techniczne są też wykorzystywane jako surowce energetyczne. Ilość możliwości ich zastosowań jest wobec tego tak duża, że nie sposób sobie wyobrazić bez nich nowoczesny przemysł..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności