Strona główna » Gazownia Wielkopolskie » Butle gazowe Wielkopolskie

Butle gazowe Wielkopolskie

W jaki sposób sprawdzić odpowiednio napełnioną butle z gazem?

Właściwie napełnioną butlę gazową można rozpoznać po kilku elementach. Wszystkie z nich powinny w związku z tym mieć tabliczkę znamionową, na jakiej zapisywane są informacje donoszące się do ciężaru nienapełnionej butli gazowej, maksymalnej ilości umieszczanego w niej gazu i terminu legalizacji zbiornika. Właściwie napełniona butla powinna być zarazem wyposażone w naklejkę określaną Instrukcją bezpieczeństwa, na której umieszczane są informacje o znajdującym się w niej gazie, a także firmie odpowiedzialnej za napełnianie butli gazowej. Oprócz tego wszelkie zakupowane butle bezapelacyjne powinny posiadać specjalną zaślepkę umieszczoną na zaworze, która chroni przed ulatnianiem się gazu oraz folię termokurczliwą, która jest pewnym rodzajem plomby zapewniającej, że butla jest pełna.

Gdzie można napełnić zbiornik gazem?

Zbiorniki gazowe 11 kg i zbiorniki gazowe turystyczne można napełnić między innymi w specjalnych rozlewniach gazu, przywożąc do nich własny pusty zbiornik. Bardziej prostszym sposobem jest jednak wymiana nienapełnionej butli na pełną w miejscach wymiany butli dostępnych także na wielu stacjach paliw. W takiej sytuacji koszt napełnienia butli wynosi wyłącznie koszt znajdującego się w niej gazu..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności