Strona główna » Gazownia Wielkopolskie

Gazownia Wielkopolskie

Jak można sprawdzić możliwość podłączenie domu do sieci gazowej?

Jeżeli nie jesteś właścicielem nieruchomości, jednak na przykład przed jego zakupem chcesz skontrolować, czy może on być przyłączony do sieci gazowej, możesz to wykonać z wykorzystaniem właściwego dokumentu. Tego typu druki do pobrania gazownia udostępnia na swoim portalu internetowym. Po ich wypełnieniu mogą zostać one złożone przez internet za pośrednictwem portalu przyłączeniowego gazowni, a też osobiście w placówkach obsługi klienta.

Poinformowanie o zmianie sprzedawcy gazu

Gospodarstwa domowe i firmy przyłączone do sieci dystrybucyjnej Polskiej Spółki Gazownictwa, nazywani również jako odbiorcy mają prawo zmienić sprzedawcę gazu. W takiej sytuacji nie ponoszą oni jakichkolwiek kosztów, a sam proces zmiany sprzedawcy trwa plus minus 21 dni. Zmienienie dostawcy gazu ziemnego wymaga złożenia do Operatora Systemu Dystrybucyjnego właściwego wniosku PZD (zgłoszenia zmiany dostawcy gazu) na przykład w placówce gazowani, który jest później rozpatrywany przez nią. Wzór wniosku dostępny jest natomiast na portalu Polskiej Spółki Gazownictwa.

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności