Strona główna » Gazownia Ujście

Gazownia Ujście

Jak można wstrzymać dostawy gazu ziemnego do nieruchomości?

Podczas rozbudowy instalacji gazowej lub jej naprawy czy montażu, należy ze względu na bezpieczeństwo zatrzymać dostarczanie paliwa gazowego. Wykonać to trzeba z wykorzystaniem właściwego druku, który można złożyć do gazowni online, a również osobiście w jednym z jej filii obsługi klienta. Zatrzymanie dostaw gazy nie oznacza natomiast braku rachunków. Sporządzone faktury nie będą wyłącznie zawierały poboru paliwa gazowego. Dodatkowo warto pamiętać, że zatrzymanie dostaw paliwa gazowego na wniosek klienta jest usługą odpłatną.

Podłączenie nieruchomości do sieci gazowej

Żeby wykonać przyłączenie do sieci gazowej, należy najpierw złożyć dokument o wydanie warunków przyłączenia gazowego. Późniejszym krokiem jest zawarcie umowy o przyłączenie do sieci gazowej i stworzenie instalacji gazowej, którą może jednak wykonać jednocześnie gazownia po zawarciu z nią odpowiedniej umowy. Ostatnim etapem przyłączenia budynku do sieci gazowej jest z kolei montaż licznika. Wszelkie formalności związane z tą sprawą można uregulować też online, gazownia udostępnia dla swoich klientów odpowiedni portal przyłączeniowy.

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności