Strona główna » Gazownia Tykocin

Gazownia Tykocin

Jak wyliczyć orientacyjne zużycie gazu ziemnego?

Żeby obliczyć szacowane zużycie gazu, można skorzystać z kalkulatora, który gazownia udostępnia przez internet. Wystarczy podać w nim rodzaj paliwa gazowego, który jest dostarczany do nieruchomości oraz sumę mocy sprzętów gazowych określoną w kW. Obliczenia automatycznie wskazują największy godzinowy pobór paliwa gazowego w m3 na godzinę. Wykonywane są one natomiast na podstawie założenia, że podane sprzęty mają sprawność na poziomie około 90%.

Jak można podać odczyt licznika?

Aby rozliczyć się z dostawy gazu ziemnego, trzeba regularnie przekazywać aktualne wskazania licznika gazu. Wykonać to można natomiast z wykorzystaniem dwóch różnych metod. Pierwszym sposobem na podanie stanu licznika jest skorzystanie z eBOK gazowni, na którym można również sprawdzić między innymi należności za gaz oraz historię zużycia gazu ziemnego. Druga metoda polega natomiast na skorzystaniu z infolinii gazowni. Brak wskazania odczytu do gazowni skutkuje z kolei wystawieniem rachunki na podstawie informacji szacunkowych.

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności