Strona główna » Gazownia Trzcińsko-Zdrój » Gazy techniczne Trzcińsko-Zdrój

Gazy techniczne Trzcińsko-Zdrój

Jakie konieczne oznakowania muszą posiadać butle z gazem technicznym?

Odpowiednie oznaczenie zbiornika z gazem technicznym poza jej kolorem jest niezwykle ważne dla spraw związanych z poprawnym wykonaniem ich transportu oraz stosowania. Każde z nich muszą wobec tego mieć wybite znaki, które pozwalają zidentyfikować producenta zbiornika, a także wskazują materiał z jakiego zostały wytworzone. Oprócz tego na butli stosowanej do przechowywania gazów technicznych nie może także brakować informacji o: wadze pustego zbiornika, możliwym do zastosowania ciśnieniu roboczym, normach spełnianych przez nią, terminie legalizacji, dacie wytworzenia.

Charakterystyka gazu technicznego CO2

Dwutlenek węgla jest jednym z najpowszechniej stosowanych gazów technicznych, który w całkowicie czystej postaci jest natomiast bezzapachowy, niepalny oraz bezbarwny. Używany jest on do na przykład produkcji żywności oraz gaśnic pożarniczych. W chłodnictwie umożliwia on natomiast utrzymywać właściwie niskie temperatury. Z wykorzystaniem CO2 produkowany jest dodatkowo suchy lód. Gaz techniczny CO2 pozyskiwany jest w procesie wypalania węglanów albo przemiany gazów..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności