Strona główna » Gazownia Tarnów » Gazy techniczne Tarnów

Gazy techniczne Tarnów

Co to jest gaz techniczny?

Gazy techniczne to gazy albo ich mieszaniny, które w ciekłym stanie skupienia sprzedawane są najczęściej w specjalnych butlach. Używane są one do różnorodnych procesów produkcyjnych w branży przemysłowej. Gazy techniczne wykorzystywane są także w medycynie, branży spożywczej, w trakcie badań naukowych. Wielu z nas styka się z nimi niemal codziennie, nie będąc tego świadomym. Gazy techniczne oferowane są w związku z tym przez wiele różnych firm w Polsce.

Klasy czystości gazów technicznych

Gazy techniczne są oferowane w sprzedaży w wariantach o różnej klasie czystości. Do jej określania stosowane są z kolei procenty objętościowe albo notacje punktowe. Klasy czystości gazu są w związku z tym określane za pomocą dwóch cyfr podzielonych kropką. Pierwsza z nich wskazuje liczbę dziewiątek, a druga to ostatnia z cyfr wartości procentowej. Aktualnie istnieje sześć różnorodnych klas czystości gazu. W związku z tym: klasa 5.0 oznacza gazy techniczne o czystości równej 99,999%, klasa 4.0 wskazuje gazy techniczne o czystości wynoszącej 99,99%, klasa 3.0 określa gazy techniczne o czystości wynoszącej 99,9%, klasa 2.7 oznacza gazy techniczne o czystości równej 99,7%, klasa 2.0 określa gazy techniczne o najniższej czystości równej 99,9%.

Gazy techniczne Tarnów. Gaz techniczny lista dostawców:

LPNazwaAdresE-mailTelefonGodziny otwarcia
1 Gaztar Fabryczna 22, 33-100 Tarnów 14 627 34 05Pon – Sob: 7.00 do 15.00
2 Boc Gazy. Gazy Techniczne Przemysłowa 5, 33-100 Tarnów 14 627 57 73Pon – Pt: 7.00 do 15.00
Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności