Strona główna » Blog » Sprzedawcy gazu » Gaz tańszy o 500 zł. Nowa promocja w HEG
Sprzedawcy gazu

Gaz tańszy o 500 zł. Nowa promocja w HEG

gaz tanszy o 500 zl

Na naszych stronach w tym roku pisaliśmy już o ofercie firmy HEG, w której to można było zaoszczędzić 710 zł. Dzisiaj sprawdzamy co składa się na gaz tańszy o 500 zł, o których mowa w komunikatach medialnych. Czy promowaną obniżkę wysokości rachunku za gaz ziemny może otrzymać każdy z odbiorców gazu ziemnego? Sprawdźmy.

Gaz tańszy o 500 zł wynika z niższej ceny gazu ziemnego

Inaczej niż w poprzedniej ofercie, w obecnej firma Hermes Energy Group zdecydowała, że oszczędności wynikające ze zmiany sprzedawcy gazu ziemnego będą wynikać tylko i wyłącznie z niższej ceny kWh gazu ziemnego. Ile w takim razie musimy spalić gazu ziemnego, aby oszczędzić 500 zł? Ile kosztuje gaz ziemny?

Jak widać (albo nie widać, bo jest to napisane małym drukiem) oszczędności są kalkulowane dla następujących założeń:

  • grupa taryfowa W-3.6
  • zużycie roczne gazu wynosi 22 700 kWh
  • okres obowiązywania umowy, czyli okres w jakim uzyskać mamy 500 zł oszczędności to 3 lata
  • cena kalkulowana jest w odniesieniu do ceny gazu ziemnego firmy PGNiG

Wiemy, że cena kWh w PGNiG dla taryfy W-3.6 wynosi obecnie 9,392 gr/kWh netto. Dodajemy podatek VAT, co przekłada się na kwotę 11,552 gr/kWh.

Porównujemy ceny gazu w PGNiG i HEG

Przypomnimy tylko, że skupimy się na cenie sprzedaży gazu ziemnego. Opłaty dystrybucyjne pozostają takie same, bez względu na sprzedawcę jakiego wybierzemy. Zakładamy też, że wysokość opłaty abonamentowej pozostaje bez zmian.

Koszty zakupu gazu ziemnego w PGNiG w ciągu 3 lat:

22 700 kWh (zużycie roczne) * 11,552 (cena gr/kWh) * 3 (okres obowiązywania umowy) = 7 866,12 zł 

Tyle właśnie zapłacimy w PGNiG za sam zakup gazu ziemnego w ciągu 3 lat. Średnio daje to 218,53 zł/mc

Koszty zakupu gazu ziemnego w HEG w ciągu 3 lat:

Tutaj zadanie jest troszkę utrudnione. Nie mamy dostępnych na stronie informacji o cenie za kWh gazu cena jaka jest oferowana w firmie HEG. Mamy tylko informację o sumie oszczędności. W takim razie, zmieniamy trochę kolejność wykonywania działań i zaraz dowiemy się ile wynosi cena kWh w firmie HEG.

Od kwoty 7 866,12 zł, która jest naszą bazową kwotą odejmujemy 500 zł czyli sumę oszczędności jaką mamy uzyskać w firmie HEG. Daje to 7 366,12 zł. Dzielimy kwotę przez 3, aby widzieć ile rocznie zapłacimy za gaz 2 455,37 zł rocznie.

Finalnie kwotę rocznych kosztów 2 455,37 dzielimy przez ilość zakładanego zużycia 22 700 kWh co daje nam 0,108066 gr/kWh. Mnożymy kwotę razy 100 i otrzymujemy finalnie 10,8066 gr/kWh gaz ziemnego w firmie HEG.

O ile procent cena gazu w firmie HEG jest niższa niż w PGNiG

Porównajmy na koniec ofertę gaz tańszy o 500 zł w odniesieniu do samej ceny za kWh. W PGNiG brutto za kWh zapłacimy 11,5520 gr/kWh, a w HEG 10,8066 gr/kWh. Porównując te ceny widzimy, że cena sprzedaży gazu ziemnego w firmie HEG powinna być o ok. 6,5% niższa niż w PGNiG

Zapisywanie
Ocena użytkowników 3.8 (5 oceny)

Porównywarka ofert gazu

Przeczytaj także

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności