Strona główna » Gazownia Strzelno » Gazy techniczne Strzelno

Gazy techniczne Strzelno

Charakterystyka gazu technicznego — acetylen

Gaz techniczny acetylen posiada lekko wyczuwalny zapach, zaliczany jest on również do gazów łatwopalnych oraz podatnych na wybuchy po połączeniu z powietrzem. Wykorzystywany jest on przede wszystkim w palnikach acetylenowo-tlenowych podczas obróbki metali i ich spawania. Gaz techniczny acetylen znajduje dodatkowo szerokie przeznaczenie w branży chemicznej między innymi do produkcji różnorodnych tworzyw sztucznych.

Czym jest gaz techniczny?

Gazy techniczne to gazy albo ich mieszanki, które w postaci skroplonej sprzedawane są zazwyczaj w specjalnych butlach. Przeznaczone są one do różnych procesów przemysłowych. Gazy techniczne stosowane są też w medycynie, branży spożywczej, w trakcie badań naukowych. Wielu z nas spotyka się z nimi prawie każdego dnia, nie będąc tego świadomym. Gazy techniczne sprzedawane są w związku z tym przez wiele różnych firm w Polsce..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności