Strona główna » Gazownia Starachowice

Gazownia Starachowice

Podłączenie nieruchomości do sieci gazowej

By wykonać podłączenie do sieci gazowej, trzeba najpierw złożyć wniosek o wydanie warunków przyłączenia gazowego. Kolejnym etapem jest podpisanie umowy o przyłączenie do sieci gazowej oraz zrealizowanie instalacji gazowej, którą może natomiast wykonać również gazownia po podpisaniu z nią odpowiedniej umowy. Ostatnim krokiem przyłączenia nieruchomości do sieci gazowej jest z kolei zamontowanie licznika gazu. Wszystkie formalności związane z tą sprawą można załatwić również online, gazownia udostępnia dla swoich klientów specjalny portal przyłączeniowy.

Zgłoszenie zmienienia dostawcy gazu

Domy oraz firmy przyłączone do sieci dystrybucyjnej Polskiej Spółki Gazownictwa, nazywani również jako odbiorcy mogą zmienić dostawcę gazu ziemnego. W takim przypadku nie ponoszą oni jakichkolwiek kosztów, a sam proces zmiany dostawcy zajmuje mniej więcej dwadzieścia jeden dni. Zmiana dostawcy gazu wymaga złożenia do dystrybutora odpowiedniego wniosku PZD (zgłoszenia zmiany sprzedawcy gazu) na przykład w punkcie gazowani, który jest później rozpatrywany przez nią. Wzór druku można znaleźć jest z kolei na portalu Polskiej Spółki Gazownictwa.

Gazownie w innych miastach

Kontakt PSG Starachowice

27-200 Starachowice
ul. Piłsudskiego 99
tel. 41 27 47 001
faks: 41 27 40 210

rejon-starachowice

 

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności