Strona główna » Gazownia Śrem » Gazy techniczne Śrem

Gazy techniczne Śrem

Jaki jest koszt zakupu gazu technicznego

Ceny gazu technicznego uzależnione są od paru kwestii. Wpływ na wysokości cen ma przede wszystkim rodzaj gazu technicznego oraz to jaką pojemność ma zbiornik, w którym jest on sprzedawany. Do najdroższych gazów technicznych można w związku z tym zaliczyć między innymi acetylen, hel i argon. Najmniej kosztuje natomiast tlen techniczny, dwutlenek węgla, azot. Cennik gazów technicznych publikowany jest zazwyczaj dla dwóch jednostek miary kilogramów i metra sześciennego.

Charakterystyka gazu technicznego — acetylen

Gaz techniczny acetylen posiada delikatnie wyczuwalny zapach, należy on także do gazów łatwopalnych i skłonnych do wybuchania po wymieszaniu z powietrzem. Stosowany jest on przede wszystkim w palnikach acetylenowo-tlenowych w trakcie przecinania metali i ich spawania. Gaz techniczny acetylen znajduje także szerokie przeznaczenie w branży chemicznej na przykład do produkowania różnorodnych tworzyw sztucznych..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności