Strona główna » Gazownia Sośnicowice » Gazy techniczne Sośnicowice

Gazy techniczne Sośnicowice

Jakie obowiązkowe oznaczenia powinny posiadać butle z gazem technicznym?

Poprawne oznaczenie butli z gazem technicznym oprócz jej koloru jest niezwykle istotne dla kwestii związanych z poprawnym wykonaniem ich transportu i wykorzystywania. Wszystkie z nich powinny wobec tego posiadać wybite symbole, które określają producenta zbiornika, a także określają materiał z jakiego zostały wyprodukowane. Dodatkowo na butli używanej do przechowywania gazów technicznych nie może również brakować informacji o: masie pozbawionego gazu zbiornika, możliwym do zastosowania ciśnieniu roboczym, normach spełnianych przez nią, terminie legalizacji, terminie wytworzenia.

Cechy charakterystyczne gazu technicznego — hel

Gaz techniczny hel wchodzi w skład grupy gazów szlachetnych, który w czystej postaci nie istnieje praktycznie w środowisku naturalnym. W związku z tym z tym wytwarzanie helu realizowane jest z zastosowanie gazu ziemnego, który go zawiera. Hel jest całkiem nietoksycznym, bezwonnym oraz pozbawionym smaku gazem. Wykorzystywany jest on między innymi jako gaz nośny w chromatografii gazowej, a także w przemyśle chłodniczym. Najpowszechniejsze przeznaczenie helu to z kolei stosowanie go do produkcji butli tlenowych dla nurków..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności