Strona główna » Gazownia Sośnicowice

Gazownia Sośnicowice

Jak można wyliczyć szacunkowe zużycie paliwa gazowego?

Aby wyliczyć szacunkowe zużycie gazu ziemnego, można skorzystać z kalkulatora, który gazownia udostępnia online. Trzeba wskazać w nim rodzaj gazu, który jest dostarczany do budynku oraz sumę mocy urządzeń gazowych określoną w kW. Obliczenia automatycznie wskazują największy godzinowy pobór gazu w metrach sześciennych na godzinę. Wykonywane są one natomiast na podstawie założenia, że wskazane urządzenia mają sprawność na poziomie mniej więcej 90%.

W jaki sposób podać odczyt licznika?

By rozliczyć się ze sprzedaży gazu ziemnego, trzeba regularnie podawać aktualne wskazania licznika. Zrobić to można natomiast z wykorzystaniem dwóch różnych sposobów. Pierwszym sposobem na wskazanie stanu licznika jest skorzystanie z eBOK gazowni, na którym można również sprawdzić na przykład należności za gaz i historię zużycia gazu. Kolejna metoda polega natomiast na skorzystaniu z infolinii gazowni. Brak wskazania odczytu do gazowni skutkuje z kolei sporządzeniem faktury na bazie danych szacunkowych.

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności