Strona główna » Gazownia Sochocin » Gazy techniczne Sochocin

Gazy techniczne Sochocin

Jakie wymagane oznakowania muszą posiadać butle z gazem technicznym?

Odpowiednie oznakowanie butli z gazem technicznym poza jej kolorem jest bardzo ważne dla kwestii związanych z poprawnym wykonaniem ich transportu oraz użytkowania. Każde z nich muszą wobec tego mieć wybite znaki, które pozwalają zidentyfikować producenta zbiornika, a także wskazują materiał z jakiego są wytworzone. Oprócz tego na zbiorniku używanej do przechowywania gazów technicznych nie może również brakować informacji o: wadze pustego zbiornika, dopuszczalnym ciśnieniu roboczym, normach spełnianych przez nią, dacie legalizacji, terminie wyprodukowania.

Cechy charakterystyczne gazu technicznego — hel

Gaz techniczny hel wchodzi w skład grupy gazów szlachetnych, który w czystej formie nie jest obecny niemal w naturalnym środowisku. Wobec tego z tym wytwarzanie helu realizowane jest z zastosowanie gazu ziemnego, który go zawiera. Hel jest całkowicie nietoksycznym, bezzapachowym oraz bezsmakowym gazem. Używany jest on między innymi jako gaz nośny w chromatografii gazowej, a także w przemyśle niskotemperaturowym. Najpopularniejsze przeznaczenie helu to z kolei wykorzystywanie go do wytwarzania butli tlenowych dla płetwonurków..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności