Strona główna » Gazownia Siewierz » Gazy techniczne Siewierz

Gazy techniczne Siewierz

Charakterystyka gazu technicznego — acetylen

Gaz techniczny acetylen ma nieznacznie wyczuwalny zapach, zaliczany jest on także do gazów łatwopalnych oraz podatnych na wybuchy po wymieszaniu z powietrzem. Używany jest on przede wszystkim w palnikach acetylenowo-tlenowych w trakcie cięcia metali i ich spawania. Gaz techniczny acetylen znajduje dodatkowo bardzo duże przeznaczenie w branży chemicznej między innymi do wytwarzania różnych tworzyw sztucznych.

Czym jest gaz techniczny?

Gazy techniczne to gazy czy też ich mieszanki, które w ciekłym stanie skupienia sprzedawane są zazwyczaj w specjalnych zbiornikach. Stosowane są one do różnych procesów przemysłowych. Gazy techniczne używane są również w medycynie, branży spożywczej, w trakcie badań naukowych. Wielu z nas spotyka się z nimi niemal każdego dnia, nie będąc tego świadomym. Gazy techniczne sprzedawane są wobec tego przez wiele różnych firm w Polsce..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności