Strona główna » Gazownia Sandomierz » Gazy techniczne Sandomierz

Gazy techniczne Sandomierz

Cennik gazu technicznego

Koszty zakupu gazu technicznego zależne są od kilku kwestii. Wpływ na wysokości cen ma przede wszystkim rodzaj gazu technicznego oraz to jaką wielkość ma butla, w jakim jest on oferowany. Do najdroższych gazów technicznych można wobec tego zaliczyć na przykład acetylen, hel i argon. Najmniej kosztuje natomiast tlen techniczny, dwutlenek węgla, azot. Cennik gazów technicznych dostępny jest zazwyczaj dla dwóch jednostek kilogramów i m3.

W jaki sposób powinny być składowane zbiorniki z gazem technicznym?

Co do zasady gazy techniczne należą do gazów łatwopalnych, a bardzo często też wybuchowych. Wobec tego muszą być one przechowywane w odpowiedni sposób oraz w odpowiednich warunkach. Pomieszczenia, w których są one składowane, powinny wobec tego posiadać dobrą cyrkulacje powietrza, a także właściwą temperaturę powietrza nie większą niż 35 stopni Celsjusza. Same zbiorniki z gazem powinny być z kolei przechowywane ustawiane w pozycji pionowej, tak aby ich zawór był skierowany ku górze. Nie mogą być one również przechowywane w niewielkiej odległości od ciepła..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności