Strona główna » Gazownia Rzgów

Gazownia Rzgów

W jaki sposób wstrzymać dostawy gazu do budynku?

W przypadku przebudowy instalacji gazowej lub jej naprawy czy montażu, należy ze względu na bezpieczeństwo wstrzymać dostarczanie paliwa gazowego. Wykonać to trzeba za pomocą odpowiedniego wniosku, który trzeba złożyć do gazowni przez internet, a też osobiście w jednym z jej filii obsługi klienta. Wstrzymanie dostarczania gazy nie oznacza natomiast braku faktur. Wystawiane faktury nie będą jedynie uwzględniały poboru paliwa gazowego. Dodatkowo warto pamiętać, że zatrzymanie dostaw paliwa gazowego na prośbę klienta jest usługą odpłatną.

Reklamacja w gazowni

W przypadku, gdy usługi świadczone przez Polską Spółkę Gazownictwa nie spełniają określonych oczekiwań lub są niezgodne z umową dystrybucyjną, reklamację ich można złożyć na parę różnych sposobów. Pierwszy z nich to wykorzystanie do tego formularza kontaktowego. Drugi to zgłoszenie reklamacji telefoniczne, numery telefonów gazowni są przydzielone do ich placówek w określonym regionie Polski. Reklamacje można również złożyć za pomocą punktu obsługi klienta gazowni lub przesyłając ją na jej adres. W każdej sytuacji można liczyć na jej rozpatrzenie w przeciągu czternastu dni od dnia otrzymania przez Polską Spółkę Gazownictwa reklamacji.

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności