Strona główna » Gazownia Rymanów » Gazy techniczne Rymanów

Gazy techniczne Rymanów

W jakich butlach oferowany jest gaz techniczny?

Gazy techniczne, do których zaliczane są na przykład wodór, acetylen, tlen i azot oferowane są i składowane w specjalistycznych zbiornikach w postaci butli wykonywanych zazwyczaj ze stali czy też aluminium. Każda z nich natomiast ma zastosowany specjalny zawór. W zależności od rodzaju umieszczonego w butli gazu technicznego mają one także różne kolory, gwarantujące prostą identyfikację ich zawartości.

Przeznaczenie gazów technicznych

Aktualnie gazy techniczne wykorzystywane w różnorodnych branżach. Używane są one bardzo często na przykład do spawania, przecinania metali czy też tworzenia atmosfery ochronnej. W branży związanej z produkcją żywności gazy techniczne dają możliwość między innymi zrealizowanie obróbki wstępnej produktów oraz wydłużenie ich trwałości. W wielu sytuacjach gazy techniczne są też wykorzystywane jako paliwo. Ilość możliwości ich zastosowań jest wobec tego tak ogromna, że nie sposób sobie wyobrazić bez nich współczesny przemysł..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności