Strona główna » Gazownia Rymanów

Gazownia Rymanów

W jaki sposób zbadać jakość gazu?

Wszyscy klienci gazowni może w sytuacji podejrzenia, że dostarczany do jego domu gaz ziemny ma nieodpowiednią jakość zlecić jego skontrolowanie. W takiej sytuacji odbiorca musi sam wybrać laboratorium do badania oraz opłacić je. W przypadku, gdy jednak jakość gazu ziemnego jest nieodpowiednia, koszt badania ponoszony jest przez gazownie oraz można ubiegać się od niej o zadośćuczynienie za niedotrzymanie ustaleń zawartej umowy.

Przyłączenie domu do sieci gazowej

Żeby wykonać podłączenie do sieci gazowej, trzeba po pierwsze złożyć dokument o wydanie warunków przyłączenia gazowego. Następnym krokiem jest podpisanie umowy o przyłączenie do sieci gazowej oraz zrealizowanie instalacji gazowej, którą może jednak wykonać też gazownia po podpisaniu z nią właściwej umowy. Ostatnim etapem podłączenia budynku do sieci gazowej jest natomiast zamontowanie licznika. Wszelkie formalności związane z tą kwestią można uregulować także online, gazownia udostępnia dla swoich klientów specjalny portal przyłączeniowy.

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności