Strona główna » Gazownia Różan » Gazy techniczne Różan

Gazy techniczne Różan

Co znaczny barwa zbiornika w przypadku gazów technicznych?

wszystkie zbiorniki z gazem technicznym oznaczane są na przykład za pomocą odpowiednich kolorów, które pozwalają prostą weryfikację ich zawartości, a tym samym sposobu postępowania z nią. W związku z tym z tym:odcień niebieski zbiornika z białą obwódką w dolnej części przeznaczony jest dla tlenu, odcień szary butli z czerwoną górną częścią, dedykowany jest dla wodoru, metanu i propanu, kolor butli szary na dole i czarny u góry przeznaczony jest dla azotu, kolor zbiornika szary na dole oraz żółty na górze dedykowany jest dla amoniaku, chloru i chlorowodoru w całości szary kolor butli oznacza dwutlenek węgla, całkiem kasztanowy odcień butliwskazuje acetylen, szary na dole i brązowy na górze kolor zbiornika przystosowany jest dla helu, kolor szary na dole oraz brązowy na górze przeznaczony jest dla argonu.

Czy gazy techniczne są w 100% czyste?

Pomimo, że w sprzedaży znaleźć można gazy techniczne wyróżniające się dużą czystością, trzeba wiedzieć, że nie ma całkowicie pozbawionych zanieczyszczeń gazów. Prawie zawsze znaleźć można w nich bowiem mniejsze bądź większe ilości innych składników, jakie pochodzą z procesu produkcji i wypełniania zbiorników gazem. Do wskazywania czystości gazów technicznych używana jest w związku z tym klasa czystości, na bazie której powinny być one dobierane do określonych zastosowań..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności