Strona główna » Gazownia Resko » Gazy techniczne Resko

Gazy techniczne Resko

Jak powinny być składowane zbiorniki z gazem technicznym?

Najczęściej gazy techniczne można zaliczyć do gazów łatwopalnych, a czasem również wybuchowych. Wobec tego muszą być one przechowywane w odpowiedni sposób i w odpowiednich warunkach. Pomieszczenia, w jakich są one przechowywane, muszą wobec tego mieć właściwą cyrkulacje powietrza, a także właściwą temperaturę powietrza nie nieprzekraczającą 35 stopni Celsjusza. Same pojemniki z gazem powinny być natomiast przechowywane ustawiane pionowo, tak aby ich zawór był umieszczony ku górze. Nie powinny być one też przechowywane w pobliżu źródła ciepła.

Przeznaczenie gazów technicznych

Obecnie gazy techniczne wykorzystywane w różnych branżach. Wykorzystywane są one zazwyczaj między innymi do spawania, obróbki metali czy też tworzenia atmosfery ochronnej. W branży produkującej żywność gazy techniczne umożliwiają między innymi zrealizowanie obróbki wstępnej produktów oraz wydłużenie ich trwałości. W wielu sytuacjach gazy techniczne są dodatkowo stosowane jako paliwo. Ilość ich zastosowań jest w związku z tym tak ogromna, że nie sposób sobie wyobrazić bez nich aktualny przemysł..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności