Strona główna » Gazownia Rejowiec Fabryczny » Gazy techniczne Rejowiec Fabryczny

Gazy techniczne Rejowiec Fabryczny

Jak powinny być przechowywane butle z gazem technicznym?

Zazwyczaj gazy techniczne można zaliczyć do gazów łatwopalnych, a wielu przypadkach dodatkowo wybuchowych. W związku z tym muszą być one przechowywane we właściwy sposób oraz we właściwych warunkach. Miejsca, w których są one składowane, muszą wobec tego mieć bardzo dobrą wentylację, a także odpowiednią temperaturę powietrza nie większą niż 35 stopni Celsjusza. Same zbiorniki z gazem muszą być z kolei składowane ustawiane w pozycji pionowej, tak żeby ich zawór był umieszczony do góry. Nie powinny być one również przechowywane w niewielkiej odległości od ciepła.

Jakie jest przeznaczenie gazów technicznych

Aktualnie gazy techniczne używane w różnych branżach. Stosowane są one zazwyczaj między innymi do spawania, obróbki metali czy też tworzenia atmosfery ochronnej. W branży produkującej żywność gazy techniczne zapewniają możliwość między innymi zrealizowanie obróbki wstępnej produktów i wydłużenie ich trwałości. W wielu przypadkach gazy techniczne są także stosowane jako surowce energetyczne. Ilość ich zastosowań jest w związku z tym tak ogromna, że trudno sobie wyobrazić bez nich obecny przemysł..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności